پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

شهید شاخص سازمان بسیج رسانه استان قزوین در سال ۹۹ معرفی شد
کد خبر: ۳۴۱۲۳۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۱۳ ساعت: ۱۲:۱۰ ↗ لینک کوتاه

شهید شاخص سازمان بسیج رسانه استان قزوین در سال ۹۹ معرفی شد

شهید حمیدرضا کشاورز مرآت به عنوان شهید شاخص سازمان بسیج رسانه استان قزوین در سال ۹۹ معرفی شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین ، معرفی شهید شاخص در سازمان بسیج رسانه استان قزوین در راستای آشنایی و بهره‌گیری هرچه بیشتر هم استانی های عزیز به ویژه اهالی فرهیخته و بصیر رسانه از روش و سبک زندگی شهدا است.

امنیتی که امروز ما شاهد آن هستیم نتیجه فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی جوانان دیروز این مرز و بوم است. آنان از تمام هستی خود در راستای اعتلای انقلاب و نظام گذشتند و همه ما در قبال خون‌های به ناحق ریخته آنان مسئول هستیم.

از آن‌جا که شهدا می‌توانند از همه ابعاد زندگی خود بهترین الگو برای جامعه باشند از این‌رو معرفی شهید شاخص در ابتدای هر سال در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیل جامعه به ویژه نسل جوان به اهداف و آرمان‌های والای شهدا از مهمترین اهدف اجرای این سنت نیک و پسندیده است.

به لحاظ ویژگی های برجسته اخلاقی، الگوهای بسیار جامع و کاملی در میان هزاران شهید کشورمان وجود دارد اما تاکنون تعداد انگشت شماری از این شهدا در جامعه معرفی شده اند.

شهید حمیدرضا کشاورز مرآت به عنوان خبرنگار در مجله جوانان که وابسته به روزنامه اطلاعات بود فعالیت داشت و با تهیه اخبار و گزارش های اجتماعی و فرهنگی نسبت به انتقال وقایع پیرامونش در مجله اقدام می کرد.

حمیدرضا کشاورز مرآت در دهم مرداد ۱۳۴۵، در روستای سیاهپوش در بخش طارم سفلی از توابع شهر قزوین به دنیا آمد. دانش آموز سوم متوسطه در رشته اقتصاد بود که از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم فروردین ۱۳۶۲، در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

لازم به یادآوری است شهید طهماسب شیخ حسنی درسال ۱۳۹۸ و شهید ابراهیم سهیلی راد در سال ۱۳۹۷ به عنوان شهدای شاخص از سوی این سازمان معرفی شده بودند.

محمد کشاورز
مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین

انتهای پیام/ 2002

دیدگاه ها