پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

هزینه برق و گاز اصناف با ۳ ماه مهلت دریافت می‌شود
کد خبر: ۳۴۱۲۰۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۱۲ ساعت: ۱۱:۳۶ ↗ لینک کوتاه

هزینه برق و گاز اصناف با ۳ ماه مهلت دریافت می‌شود

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: به منظور حمایت از کسبه و اصناف آسیب دیده ناشی از بیماری کرونا، هزینه‌های برق و گاز فعالان اقتصادی پس از ۳ ماه مهلت دریافت می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ منوچهر حبیبی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حمایت از مشاغل آسیب دیده به دلیل تعطیلی ناشی از شیوع کرونا اظهار کرد: این روزها که اصناف و کسبه و بازاریان فعالان اقتصادی به دلیل تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا آسیب دیدند از سوی دولت تصمیماتی برای کمک به این گروه اتخاذ شده که به تدریج اجرا می‌شود.

حبیبی بیان کرد: در این راستا هزینه‌های برق و گاز مصرفی بخش‌ها و کسب و کارهای اقتصادی که به واسطه شیوع ویروس کرونا بیشترین آسیب را دیدند برای یک دوره سه ماهه منتهی به اردیبهشت ماه استمهال می‌شود.

وی تصریح کرد: هیئت دولت به منظور حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده، پرداخت هزینه‌های برق، گاز، و حق بیمه سهم کارفرمایان را به مدت سه ماه استمهال کرده است.

حبیبی یادآور شد: این حمایت‌ها به منظور کاهش آثار اقتصادی شیوع بیماری کرونا مربوط به بخش‌های غیردولتی بویژه بخش خصوصی صورت می‌گیرد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین افزود: این موضوع از سوی کارگروه بررسی و مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از ویروس کرونا به دولت پیشنهاد شد که در جلسه ۲۵ اسفند ماه به تصویب هیئت وزیران رسیده است.

وی در خصوص بخش‌ها و رسته‌های کسب و کارهای اقتصادی که مشمول این مصوبه می‌شوند؛ گفت: مراکز تولیدی و توزیعی غذاهای آماده، اعم از رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی، اغذیه فروشی‌ها و موارد مشابه، مراکز مرتبط با گردشگری، شامل هتل‌ها، مهمانپذیرها، مسافرخانه‌ها، مراکز بوم گردی به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

حبیبی اظهار کرد: همچنین بخش حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری، دفاتر خدمات مسافرتی، تولید و توزیع پوشاک، تولید و توزیع کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آب میوه، مراکز و باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، مراکز و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه‌ای به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی شامل این مصوبه می‌شوند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین بیان کرد: امیدواریم این حمایت‌ها بتواند بخش کوچکی از زیان‌های اصناف و بازاریان را جبران کرده و نگرانی فعالان اقتصادی را کاهش دهد.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها