پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

خاطره‌ جالب رهبر انقلاب از یکی از گردشگرهای یونانی
کد خبر: ۳۴۱۱۱۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۹ ساعت: ۱:۲۲ ↗ لینک کوتاه

خاطره‌ جالب رهبر انقلاب از یکی از گردشگرهای یونانی

صفحه اینستاگرامی منتسب به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بخشی از بیانات رهبر انقلاب درباره زانوزدن امپراتوری روم در مقابل پادشاه ایران را منتشر کرد.

 

به گزارش سرویس سیاسی صبح قزوین؛ صفحه  اینستاگرامی منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای، همزمان با روز یونان در تقویم شمسی، بخشی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی را درباره امپراتوری یونان و مجسمه زانو زدن امپراتور یونان مقابل پادشاه ایران را منتشر کرد. 

صفحه اینستاگرامی منتسب به رهبر انقلاب اسلامی نوشت:

"رهبر انقلاب:‌

یک نفری برای من نقل میکرد، میگفت رفته بودیم #یونان؛ ما را به مراکز گردشگری گوناگون میبردند و آن‌ها را به ما نشان میدادند؛ از جمله به نقطه‌ای بردند، گفتند اینجا همان‌جائی است که سپاهیان ایرانی آمدند اینجا، از ما شکست خوردند.

مردم را به یک بیابان خالی میبرند و نشان میدهند که اینجا آنجائی است که ایرانی‌ها در آن دوره لشکرکشی کردند و در اینجا شکست خوردند. یک فضای خالی را نشان میدهند، یک مدعای تاریخی را با یک فضای خالی اثبات میکنند.

خوب، اینجا نزدیکی کازرون -آنطوری که شنیدم- مجسمه‌ی والرین است، امپراتور روم، که زانو زده در مقابل پادشاه ایران. خیلی خوب، اینجا را بروید نشان بدهید؛ این به آن در! ۱۳۸۷/۲/۱۸‌"

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها