پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

افزایش ناگهانی آمار مبتلایان کرونا در ایران را درست تحلیل کنیم
کد خبر: ۳۴۱۰۶۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۷ ساعت: ۸:۲۲ ↗ لینک کوتاه

افزایش ناگهانی آمار مبتلایان کرونا در ایران را درست تحلیل کنیم

برخی تحلیلگران و فعالان رسانه ای دچار خطای تحلیل شده و بدون درنظر گرفتن تغییر در روند شناسایی مبتلایان، تحلیل‌های عجیب و بعضا بی‌ربطی درباره آمار روز چهارشنبه(٦ فروردین) وزارت بهداشت ارائه کردند.

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین؛ در حالی که طبق اعلام قبلی وزیر بهداشت، روند شناسایی مبتلایان به کرونا به دلیل اجرای طرح بیماریابی و غربالگری با کمک سازمان بسیج مستضعفین، سرعت گرفته و در نتیجه آمار مبتلایان شناسایی شده افزایش بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده است، برخی تحلیلگران و فعالان رسانه ای دچار خطای تحلیل شده و بدون درنظر گرفتن تغییر در روند شناسایی، تحلیلهای عجیب و بعضا بی ربطی درباره آمار روز چهارشنبه(٦ فروردین) وزارت بهداشت ارائه کردند.

نکته قابل ذکر اینکه اینجا صحبت درباره علت بالابودن میزان مبتلایان نیست که شاید با ابلاغ زودتر قانون محدودیت در سفر و رفت و آمد می توانست به این حد نرسد؛ بلکه صحبت بر سر علت افزایش ناگهانی رشد تعداد مبتلایان شناسایی شده است.

نمکی وزیر بهداشت روز دوشنبه با اشاره به طرح غربالگری و افزایش آزمایش ها اعلام کرده بود: این موضوع به این معنا نیست که شرایط کشور بدتر شود بلکه با توجه به افزایش "بیماریابی" آمار ابتلاها افزایش پیدا خواهد کرد".

منبع: دانا

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها