پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

گروه‌های مردمی مدافعان سلامت نقش جدی در کُند شدن سرعت انتشار ویروس داشته‌اند
کد خبر: ۳۴۱۰۳۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۶ ساعت: ۱۲:۵۹ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

گروه‌های مردمی مدافعان سلامت نقش جدی در کُند شدن سرعت انتشار ویروس داشته‌اند

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: گروه‌های مردمی و مدافعان و مجاهدان سلامت نقش جدی در کُند شدن سرعت انتشار این ویروس داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در دیدار با شورای مرکزی قرارگاه مردمی جهادی مدافعان سلامت استان قزوین ضمن تقدیر از زحمات تمامی افرادی که در این موقعیت حساس تلاش و مجاهدت می‌کنند، اظهار کرد: خوشبختانه از زمان شیوع ویروس کرونا، استان قزوین در توزیع اقلام بهداشتی به خوبی به میدان آمده است.

وی اقزود: در این زمینه مشکل جدی در قزوین وجود نداشته است و گروه‌های مردمی و مدافعان و مجاهدان سلامت نقش جدی در کند شدن سرعت انتشار این ویروس داشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اهمیت توزیع بسته‌های غذایی و معیشتی با توجه به احتمال ادامه این بحران در کشور عنوان کرد: با ادامه این بحران در جامعه به طور قطع برخی از قشرهای جامعه آسیب بیشتری را خواهند دید که باید برای آنها تدابیر ویژه‌ای را اتخاذ کرد.

وی بیان کرد: برای کمک به محرومان و مستضعفین و کسانی که در این بحران متوجه آسیب‌های مادی مختلفی شده‌اند به طور مثال می‌توان مسجد النبی(ص) قزوین را به عنوان مکانی بزرگ برای جمع آوری کمک‌های مردمی و اقلام غذایی در نظر گرفته و از آنجا به صورت متمرکز بسته‌های غذایی تهیه شده را در بین نیازمندان توزیع کرد.

 

امام جمعه قزوین با اشاره به آیاتی از قرآن کریم بیان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید که فقرایی هستند که در راه خدا به هر شکلی در محاصره قرار گرفته‌اند، هیچ کاری نمی‌توانند بکنند و به اندازه‌ای عفیف هستند که نمی‌گویند ما گرفتار هستیم که باید تدابیر لازم اتخاذ شود که این قشر هم از لحاظ غذایی و بهداشتی تامین شوند و شناسایی لازم به صورت دقیق انجام شود.

عابدینی تصریح کرد: اگر خیرین و متدینین شهر و استان بدانند که مکانی ایجاد شده که به صورت کاملا عادلانه، بهداشتی و منصفانه اقلام غذایی را در بین نیازمندان توزیع می‌کنند به طور قطع اعتماد خواهند کرد و کمک‌های خود را به سمت این مرکز گسیل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه پس از بررسی برطرف کردن مشکلات استان قزوین می‌توان استان‌های دیگر را از لحاظ فکری و تشکیلاتی کمک کرد، گفت: استفاده تجربه‌های دیگران در زمینه این بحران و هم انتقال تجربه‌های فعالیت‌های موفق در استان قزوین به سایر استان‌ها می‌تواند تاثیرگذاری بیشتری برای کنترل شیوع ویروس کرونا داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: موضوعات معیشتی و غذایی جزو سنگین‌ترین و جدی‌ترین برنامه‌های این تشکیلات خواهد بود که امیدواریم در این زمینه تدابیر لازم اتخاذ شود.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه مطالعه دینی موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار کرد: در موضوع کرونا باید به فکر غذا و بهداشت باشیم و در ادامه باید خود را از نگاه ایمانی و معنوی هم ارتقا داده و آن را به همشهریان و مردم انتقال دهیم.

وی با اشاره به اینکه امروز کشور ترکیبی از جنگ‌ها و بحران‌های مختلف را تجربه می‌کند، بیان کرد: از یک طرف احتمال جنگ بیولوژیک وجود دارد، از طرفی کشور در تحریم‌های شدید و بی سابقه جریان استکبار قرار دارد و از طرف دیگر تحریک احساسات مردم توسط رسانه‌های بیگانه را هم شاهد هستیم که این موضوعات کارها و اقدامات را با دشواری‌های مختلفی روبه رو می‌سازد و باید برای این تهدیدها پاسخ های مناسبی فراهم شود.

 

 

عابدینی گفت: جغرافیایی سیاسی جهان ممکن است پس از این بحران تغییر جدی کند و شاید این اتفاقات سبب از بین رفتن سلطه استکبار جهانی شود که باید در این موضوعات کارهای و اقدامات علمی انجام شود.

وی افزود: مستند سازی این اقدامات از اهمیت بالایی برخوردار است. آیندگان باید بدانند که مدافعان و مجاهدان سلامت چه مجاهدت‌هایی را برای رشد و اعتلای کشور و اسلام و حفظ سلامت مردم انجام داده‌اند.

انتهای پیام/7003

 

 

دیدگاه ها