پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۶۵ هزار نفر در عوارضی رشت به قزوین پایش شدند/ استقرار نقاهتگاه لشکر ۱۶زرهی قزوین در گیلان
کد خبر: ۳۴۱۰۲۶ نویسنده: سرهنگ مرادعلی بیژنوند تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۶ ساعت: ۸:۳۰ ↗ لینک کوتاه

فرمانده تیپ ۱۱۶ شهید صفوی قزوین:

۶۵ هزار نفر در عوارضی رشت به قزوین پایش شدند/ استقرار نقاهتگاه لشکر ۱۶زرهی قزوین در گیلان

فرمانده تیپ ۱۱۶ شهید صفوی قزوین گفت: در راستای فرمان رهبر معظم انقلاب به ورود نیروهای مسلح برای مقابله با کرونا، لشکر ۱۶ زرهی در قالب سه تیپ در استان گیلان مستقر شده و اقداماتی را انجام می‌دهند؛ به طوریکه تاکنون در عوارضی رشت به قزوین بالغ بر ۶۵ هزار نفر پایش شدند.

سرهنگ مرادعلی بیژنوند در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا اظهار کرد: برابر اوامر فرمانده معظم کل قوا به نیروهای مسلح و با رعایت سلسله مراتب به تمام یگان‌ها ماموریت داده شده که در استان‌های با شیوع بیشتر کرونا اقداماتی را انجام دهند.

وی ادامه داد: در راستای عمل به فرمان رهبر معظم انقلاب لشکر 16 زرهی در قالب سه تیپ 116 قزوین، 316 همدان و 216 زنجان ماموریت‌هایی را در استان گیلان به عهده گرفت و فعالیت‌ها از 27 اسفند ماه آغاز شد.

فرمانده تیپ ۱۱۶ شهید صفوی قزوین ابراز کرد: تیپ 116 قزوین در عوارضی رشت به قزوین و خود شهر رشت، تیپ 316 در جنوب استان و در شهرستان‌های منجیل، لوشان و رودبار و تیپ 216 نیز در منطقه غرب استان و شهرستان‌ها شفت، فومن و صومعه سرا مستقر هستند.

وی با بیان فعالیت‌های تیپ 116 قزوین در استان گیلان گفت: از ابتدای استقرار برابر با دستورالعمل‌های ابلاغی تمام خودروهای ورودی و خروجی ضدعفونی و گندزدایی شد، همچنین با نصب دوربین حرارتی تمام سرنشینان پایش شده و چنانچه دارای تب بالای 37 درجه باشند به اورژانس سیار هدایت و در آنجا مجدد پایش می‌شوند.

ضدعفونی 27 هزار خودرو توسط لشکر 16 زرهی در گیلان

این مقام نظامی ادامه داد: افراد درصورت داشتن علایم به بازگشت به منزل و پیگیری درمان توصیه می‌شوند، همچنین می‌توانند در نقاهتگاهی که با امکانات مناسب و ظرفیت 250 تخت مهیا شده هدایت شوند. 

وی عنوان کرد: طی استقرار هفت روزه در این مکان بالغ بر 65 هزار نفر در عوارضی رشت به قزوین پایش شده، همچنین این پایش و تب سنجی در ورودی رودبار توسط تیپ 316 و در غرب استان توسط تیپ 216 انجام می‌شود.

بیژنوند بیان کرد: در عوارضی رشت بالغ بر 15 هزار خودرو و در ورودی رودبار نیز بالغ 12 هزار خودروی ورودی و خروجی ضدعفونی شده‌اند.

وی افزود: تیپ 116 در رشت پنج پایگاه تشکیل داده که در آنجا دقیقا شبیه خط مقدم کادر درمان فعالیت داشته و طی ارتباط مستقیم با مردم پایش‌ها را انجام می‌دهند.

فرمانده تیپ ۱۱۶ شهید صفوی قزوین ابراز کرد: اماکن مختلف شهرستان‌ها نیز ضدعفونی می‌شود، به طوری که رضایت مردم را در بر داشته و برابر گفته استاندار گیلان از زمان استقرار لشکر 16 زرهی، ورودی‌ها حدود سی درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/۶۰۰۶

دیدگاه ها