پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

شناسایی ۱۷۶۲ مبتلای جدید به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته
کد خبر: ۳۴۱۰۱۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۵ ساعت: ۱۴:۴۳ ↗ لینک کوتاه

شناسایی ۱۷۶۲ مبتلای جدید به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۷۶۲ مبتلای جدید به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش سرویس سلامت صبح قزوین؛ کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص آمار جدید مبتلایان به ویروس کرونا اظهار کرد: از روز گذشته تا امروز تعداد مبتلایان 1762 مورد افزایش یافته است.

وی افزود: دلیل افزایش تعداد مبتلایان بیماریابی فعال وزارت بهداشت از طریق طرح غربالگری است.

جهانپور گفت: 8931 نفر از مبتلایان ظرف این روزها با حال عمومی مرخص شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: متاسفانه در این مدت 122 نفر فوت کرده‌اند که تعداد کل فوت شدگان به 1934 نفر رسید.

وی درخصوص ادامه تعطیلی ادارات گفت: مصوبه این است که با نظر روسای دستگاه‌های مربوطه حداکثر یک سوم از نیروها به جهت رفع کارهای الزامی در ادارات حضور داشته باشند و کاهش حضور پرسنل را شاهد باشیم.

جهانپور عنوان کرد: این شیفت بندی فقط برای انجام امورات ضروری است و تلاش می کنیم با این فاصله بندی زنجیره ابتلا به کرونا را کاهش بدهیم.

سخنگوی وزارت بهداشت از غربالگری بیش از 41 میلیون نفر خبر داد و گفت: در مجموع تا ظهر امروز 24811 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی افزود: انتظار داشتیم تعداد موارد شناسایی شده افزایش داشته باشد و سیر افزایشی داریم که بخشی از آن بخاطر پوشش گسترده غربالگری در کشور است.

جهانپور حلقه اول را در شناسایی افراد مبتلا به کرونا خود اظهاری مردم در سامانه سلامت برشمرد و گفت: موضوع طرح فاصله گذاری اجتماعی توسط وزارت بهداشت به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارجاع شد.

وی در پایان گفت: مصوبه این است که با تشکیل کمیته امنیتی و اجتماعی به ریاست وزیر کشور حسب مورد با توجه به الگوبومی و ساختار فرهنگی اقدامات لازم در خصوص ورود و خروج از شهر انجام شود که پس از تصویب در کمیته تصمیم گیری می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/7003

 

دیدگاه ها