پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۴۰۰ بانوی بسیجی در قزوین پای کار تولید ماسک/ عمل به توصیه‌های بهداشتی یک تکلیف شرعی است
کد خبر: ۳۴۰۹۱۸ نویسنده: سردار شاهرخی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۲ ساعت: ۸:۳۳ ↗ لینک کوتاه

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان خبرداد

۴۰۰ بانوی بسیجی در قزوین پای کار تولید ماسک/ عمل به توصیه‌های بهداشتی یک تکلیف شرعی است

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: سپاه استان قزوین در برخی مناطق با بکارگیری دو سوله‌ی ورزشی از خواهرانی که در خیاطی تخصص دارند و از تجهیزات خیاطی برخوردار هستند دعوت کرده‌است تا برای خدمت به مردم پای کار بیایند.

سردار محمد شاهرخی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین درباره راه اندازی کارگاه تولید ماسک سپاه ناحیه امام حسن(ع) اظهار کرد: بسیج در عرصه‌ی خدمت‌رسانی و تولید ماسک همانند سایر عرصه‌ها فعالیت خود را آغاز کرده‌است، زیرا بسیج در معنای واقعی خود همان ملت است.
 
وی افزود: یکی از نیازمندی‌های جدی ما در وضعیت کنونی و کمبود اقلام بهداشتی تامین ماسک مورد نیاز مردم است که باتوجه به این کمبود سپاه استان با استفاده از ظرفیت بسیج کارگاه‌هایی را در سطح تمام شهرستان‌ها استفاده کرده‌است که بیشتر این کارگاه‌ها سوله‌های ورزشی مراکز شهرستان‌ها برای تامین اقلام بهداشتی مانند ماسک هستند.
 
فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین اذعان کرد: سپاه استان در برخی مناطق با بکارگیری دو سوله‌ی ورزشی از خواهرانی که در خیاطی تخصص دارند و از تجهیزات خیاطی برخوردار هستند دعوت کرده‌است تا برای خدمت به مردم پای کار بیایند همچنین دوستان ما در بسیج سازندگی نیازمندی‌های لازم برای تهیه ماسک را تامین می‌کنند.
 
وی گفت: ماسک‌های تولید شده با نظارت دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین توسط ۴۰۰ خواهر بسیجی در تعداد بالا تولید شده و با سازوکار برنامه‌ریزی شده توزیع می‌شود.
 
بزرگترین کمک به کادر درمان عمل به توصیه‌های بهداشتی است
این مقام مسئول ابراز کرد: مهمترین نیازمندی ما در این عرصه باور ماست، یعنی با وجود گسترش بیماری کرونا در سطح جامعه ما باید باور داشته باشیم که توصیه‌های وزارت بهداشت و درمان را جدی بگیریم.
 
وی ادامه داد: مهمتر از درمان پیشگیری است به این معنا که عمل به توصیه‌های بهداشتی با توجه به شرایط کنونی درجایگاه خود یک تکلیف شرعی محسوب می‌شود که ما با تکلیف وجدانی، شرعی، قانونی، بشری در قالب یک بسیج ملی به مقابله با کرونا به پا خیزیم.
 
شاهرخی بیان کرد: بهترین راه مقابله با کرونا عمل به توصیه‌های بهداشتی است، زمانی که ما را از حضور در اماکن عمومی و سفرهای غیرضروری منع می‌کنند ما باید خود را ملزم به رعایت توصیه‌ها کنیم.
 
وی عنوان کرد: بزرگترین کمک به کادر درمان و ایجاد آرامش خاطر این بزرگواران عمل به توصیه‌های بهداشتی است که باعث می‌شود آنها با آسودگی خاطر به بیماران رسیدگی کرده و این عمل زمینه‌ی جلوگیری از افزایش مبتلایان بیماری را فراهم می‌کند.
 
این مقام مسئول در پایان اعلام کرد: پیش‌بینی ما برای فعالیت کارگاه‌ها یک بازه زمانی یک ماهه است، از سوی دیگر بسیج علاوه بر تولید اقلام بهداشتی بنا به ظرفیت خود با تامین کادر درمانی بیمارستان رحیمیان این بیمارستان را بعد از مدت‌ها احیا کرد همچنین در حوزه‌های مراقبت، غربالگری و پاکسازی محیطی با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه‌های تحت امر این دانشگاه مشغول فعالیت است.
انتهای پیام/۳۰۰۳

دیدگاه ها