پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

مردم همانند راهپیمایی ۲۲ بهمن، انتخابات را نیز پرشور برگزار کنند / نباید معیار رای دادن نگاه قومی و قبیله‌ای باشد
کد خبر: ۳۴۰۲۷۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ساعت: ۹:۲ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

مردم همانند راهپیمایی ۲۲ بهمن، انتخابات را نیز پرشور برگزار کنند / نباید معیار رای دادن نگاه قومی و قبیله‌ای باشد

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ابتدای جلسه تفسیر قرآن کریم گفت: نباید معیارها برای رأی دادن به افراد، نگاه قومی، قبیله‌ای و یا بریز و بپاش نامزدها باشد زیرا چنین نگاهی برخاسته از فرهنگ غرب و دوران جاهلیت است و در مقابل فرهنگ دینی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در ابتدای جلسه تفسیر قرآن کریم اظهار کرد: مردم در راهپیمایی 22 بهمن متمایز و متفاوت ظاهر شدند و حماسه‌‌ی عظیم‌تری خلق کردند و از این امتحان الهی سربلند بیرون آمدند.

وی با بیان اینکه انتخابات نیز امتحان دیگر برای همه اقشار جامعه است، تصریح کرد: در انتخابات باید هوشمندانه، هوشیارانه و فعال حضور داشته باشیم.

امام جمعه قزوین افزود: غیبت در انتخابات مانند غیبت در راهپیمایی و غیبت در عبادت، بندگی و عرصه‌‌ی جهاد و دین است و وظیفه داریم با همه وجود در این عرصه حضور جدی داشته باشیم تا از این امتحان نیز سربلند بیرون بیاییم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه فعال بودن به معنای مشارکت حداکثری در انتخابات است، بیان کرد: فعال بودن در انتخابات یعنی معیارها و ملاک‌ها را برای مردم تبیین کنیم تا بتوانند انتخابی درست داشته باشند.

وی تأکید کرد: نباید معیارها برای رأی دادن به افراد، نگاه قومی، قبیله‌ای و یا بریز و بپاش نامزدها باشد زیرا چنین نگاهی برخاسته از فرهنگ غرب و دوران جاهلیت است و در مقابل فرهنگ دینی قرار دارد.

عابدینی بیان کرد: فرهنگ دینی این است که انتخاب افراد اصلح را بر اساس ایمان افراد انجام دهیم و همانطور که رهبر معظم انقلاب تأکید کردند باید ببینیم چه کسانی ایمان قوی، تقوا، بصیرت، اخلاص و شجاعت دارند و بر اساس آن انتخاب کنیم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: باید به کسانی رأی بدهیم که افکار و اندیشه‌های سردار سلیمانی در او دیده شود و سمت و سوی آن سردار رشید اسلام را داشته باشند. اگر بر اساس ایمان و تقوا وارد میدان انتخابات بشویم، ذخیره آخرتمان می‌شود.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها