پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

با این ترفندهای خانگی پوستتان را تا عید نوروز شفاف و آینه کنید+دستورالعمل
کد خبر: ۳۴۰۲۴۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ساعت: ۸:۳۹ ↗ لینک کوتاه

با این ترفندهای خانگی پوستتان را تا عید نوروز شفاف و آینه کنید+دستورالعمل

با توجه به نزدیک شدن ایام عید یکی از دغدغه خانم ها داشتن پوستی شفاف است،اما با ارزان ترین روش های خانگی می توان در کمترین زمان ممکن مشکلات پوستی را برطرف کرد.

 

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین؛داشتن پوستی شفاف و زیبا برای خانم‌ها یک آرزو است که برای آن تلاش می‌کنند.نزدیک عید است و بانوان به ظاهر خود از جمله پوست و مو رسیدگی می‌کنند، ممکن است بسیاری از روش‌ها را برای داشتن پوست شفاف امتحان کرده باشید، اما اگر دنبال روشی هستید که بتوانید سریع وتا عید به پوست شفاف برسید و در مهمانی‌های نوروزی با پوست شفاف خود بدرخشید این مقاله را بخوانید. ما در این مطلب نکاتی را که برای داشتن پوست شفاف در عید به شما کمک می‌کند نوشته ایم. که در ادامه آن را بخوانید:

ما به شما چند ماسک صورت خانگی را که به شما کمک می‌کند تا در عید پوستی شفاف داشته باشید معرفی می‌کنیم:

ماسکی که جوش‌ها و آکنه‌ها را ناپدید می‌کند

۱. دارچین، لیمو، عسل و جوزهندی

دارچین به دلیل خواص ضد میکروبی عالی آن موجب کاهش اثرات عفونت‌های باکتریایی پوست شده، جوز هندی نیز کمک می‌کند جای جوش ازبین برود، زیرا دارای خواص ضد التهابی است، عسل خالص و لیمو به دلیل خاصیت ضد باکتریایی در بهبود آکنه بسیار موثر است.

مواد تشکیل دهنده، آماده سازی و کاربرد:
۱ قاشق چای خوری عسل خالص
۱ قاشق چای خوری آب لیمو
۱/۲ قاشق چای خوری دارچین
۱/۲ قاشق چای خوری جوز

همه مواد تشکیل دهنده را مخلوط کرده تا زمانی که یک خمیر بدست بیایید و در صورتی که پوست شما حساس است می‌توانید آب لیمو را رقیق کنید.

خمیر به دست آمده حاصل از ترکیب را حداکثر ۳۰ دقیقه بر روی صورت خود قرار داده اگر احساس سوزش کردید این زمان را تا ۱۰ دقیقه کاهش دهید. ماسک را با آب گرم شسته و کرم مرطوب کننده پس از آن بر صورتتان بزنید.

یکی از بهترین راه کار‌ها برای زیبایی پوست استفاده از مواد طبیعی و ارزان خانگی است

ماسکی که به طرز معجزه آسا پوست را مرطوب می‌کند

۲. زردچوبه و آلوئه ورا

زردچوبه و آلوئه ورا تامین کننده مواد مغذی، آنزیم‌ها و پلی ساکارید برای پوست است که در سم زدایی پوست شما و در حفظ رطوبت آن کمک کننده است.

یک قاشق چای خوری آلوئه ورا را با مقداری زردچوبه با هم مخلوط کرده تا به هم چسبیده و حالت خمیری پیدا کرده و حدود ۲۰ دقیقه بعد با آب گرم بشویید.

قرمزی پوست را با این ماسک از بین ببرید

۳. شیر و عسل خالص

شیر و عسل خالص را با هم ترکیب کرده و ماسک به دست آمده را بر روی صورت بمالید این ماسک پوست قرمز و تحریک شده را تسکین می‌دهد.

مواد تشکیل دهنده، روش آماده سازی و کاربرد:

۱ قاشق غذا خوری ماست یا شیر
۱ قاشق غذا خوری عسل خالص

عسل خالص و ماست یا شیر را به طور کامل با هم ترکیب کرده و با استفاده از یک توپ پنبه آن را بر روی صورت خود بمالید و پس از ١٥ دقیقه آن را بشویید.

پوستتان را آبرسانی کرده و از شر جوش‌ها خلاص شوید

۴. موز و آووکادو

این دو ماده بسیاری از مواد معدنی و ویتامین‌های ضروری پوست را تامین می‌کند.

موز را به قطعات کوچک خرد کرده وبا آووکادو درمخلوط کن ترکیب کنید شما می‌توانید به این مخلوط عسل خالص نیز اضافه کرده و پس از ۳۰ دقیقه صورت خود را با آب گرم بشویید این ماسک موجب مرطوب شدن پوست و محو شدن جای جوش می‌شود. با این نکات در عید پوستی شفاف داشته باشید

با این نکات در عید پوستی شفاف داشته باشید

داشتن پوستی شفاف و زیبا برای خانم ها یک آرزو است که برای آن تلاش می کنند. نزدیک عید است و بانوان به ظاهر خود از جمله پوست و مو رسیدگی می کنند، ممکن است بسیاری از روش ها را برای داشتن پوست شفاف امتحان کرده باشید اما اگر دنبال روشی هستید که بتوانید سریع وتا عید به پوست شفاف برسید و در مهمانی های نوروزی با پوست شفاف خود بدرخشید این مقاله را بخوانید. ما در این مقاله نکاتی را که برای داشتن پوست شفاف در عید به شما کمک می کند نوشته ایم. با این نکات در عید پوستی شفاف داشته باشید.

ما به شما چند ماسک صورت خانگی را که به شما کمک می کند تا در عید پوستی شفاف داشته باشید معرفی می کنیم:

ماسکی که جوش ها و آکنه ها را ناپدید می کند

1. دارچین، لیمو، عسل و جوزهندی

دارچین به دلیل خواص ضد میکروبی عالی آن موجب کاهش اثرات عفونت های باکتریایی پوست شده، جوز هندی نیز کمک می کند جای جوش ازبین برود زیرا دارای خواص ضد التهابی است، عسل خالص و لیمو به دلیل خاصیت ضد باکتریایی در بهبود آکنه بسیار موثر است.

مواد تشکیل دهنده، آماده سازی و کاربرد:

1 قاشق چای خوری عسل خالص
1 قاشق چای خوری آب لیمو
1/2 قاشق چای خوری دارچین
1/2 قاشق چای خوری جوز

همه مواد تشکیل دهنده را مخلوط کرده تا زمانی که یک خمیر بدست بیایید و در صورتی که پوست شما حساس است می توانید آب لیمو را رقیق کنید.

خمیر به دست آمده حاصل از ترکیب را حداکثر 30 دقیقه بر روی صورت خود قرار داده اگر احساس سوزش کردید این زمان را تا 10 دقیقه کاهش دهید. ماسک را با آب گرم شسته و کرم مرطوب کننده پس از آن بر صورتتان بزنید.

یکی از بهترین راه کارها برای زیبایی پوست استفاده از مواد طبیعی و ارزان خانگی است

ماسکی که به طرز معجزه آسا پوست را مرطوب می کند

2. زردچوبه و آلوئه ورا

زردچوبه و آلوئه ورا تامین کننده مواد مغذی ، آنزیم ها و پلی ساکارید برای پوست است که در سم زدایی پوست شما و در حفظ رطوبت آن کمک کننده است.

یک قاشق چای خوری آلوئه ورا را با مقداری زردچوبه با هم مخلوط کرده تا به هم چسبیده و حالت خمیری پیدا کرده و حدود 20 دقیقه بعد با آب گرم بشویید.

قرمزی پوست را با این ماسک از بین ببرید

3.شیر و عسل خالص

شیر و عسل خالص را با هم ترکیب کرده و ماسک به دست آمده را بر روی صورت بمالید این ماسک پوست قرمز و تحریک شده را تسکین می دهد.

مواد تشکیل دهنده، روش آماده سازی و کاربرد:
1 قاشق غذا خوری ماست یا شیر
1 قاشق غذا خوری عسل خالص

عسل خالص و ماست یا شیر را به طور کامل با هم ترکیب کرده و با استفاده از یک توپ پنبه آن را بر روی صورت خود بمالید و پس از ١٥ دقیقه آن را بشویید.

پوستتان را آبرسانی کرده و از شر جوش ها خلاص شوید

4. موز و آووکادو

این دو ماده بسیاری از مواد معدنی و ویتامین های ضروری پوست را تامین می کند.

موز را به قطعات کوچک خرد کرده وبا آووکادو درمخلوط کن ترکیب کنید شما می توانید به این مخلوط عسل خالص نیز اضافه کرده و پس از 30 دقیقه صورت خود را با آب گرم بشویید این ماسک موجب مرطوب شدن پوست و محو شدن جای جوش می شود.

منبع:الو دکتر

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها