پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

به حقوق عقب‌افتاده و نگاه سلیقه‌ای در جذب نیروها اعتراض داریم/ امنیت شغلی ما تامین نیست
کد خبر: ۳۴۰۱۹۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ساعت: ۱۳:۵۵ ↗ لینک کوتاه

یکی از پرسنل عوارضی قزوین_زنجان

به حقوق عقب‌افتاده و نگاه سلیقه‌ای در جذب نیروها اعتراض داریم/ امنیت شغلی ما تامین نیست

یکی از کارگران گفت: اکنون ما دو مشکل اصلی در این زمینه داریم که یک مورد مربوط به نحوه تقسیم بندی پرسنل و مورد بعدی هم مربوط به عدم امنیت شغلی ما است به طوری که در به کارگیری نیروها بسیار سلیقه‌ای عمل شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ، در تیرماه سال جاری شاهد تجمع اعتراضی پرسنل عوارضی قزوین_زنجان در مقابل استانداری قزوین بودیم که به جهت اجرای طرح الکترونیکی شدن عوارضی نیز بلاتکلیف شده بودند و خواستار احقاق حق و حقوق خود بودند.

اکنون که حدود ۷ ماه از اجرای این طرح می‌گذرد نیز گویا مشکلات این پرسنل همچنان لاینحل باقی مانده و به شرایط موجود معترض هستند که امروز هم تعدادی از این کارکنان در مقابل وزارتخانه راه و شهرسازی تجمع کرده‌اند و خواستار رسیدگی مسئولان به این وضعیت هستند.

یکی از این کارکنان در گفت‌وگو با خبرنگارصبح  قزوین ، درباره مشکلاتشان اظهار کرد: از تاریخ دوم خرداد سال ۹۷ که شرکت ملی آزادراه منفک شد، پرسنل عوارضی‌ها و طرح الکترونیکی شدن نیز تحت نظر وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت که تا ۳۱ خرداد ماه ۹۸ ما تحت وزارت راه و شهرسازی و در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در باجه‌های عوارضی کار کردیم.

این کارمند سازمان راهداری ادامه داد: از یکم تیر ماه ۹۸ سازمان حمل و نقل جاده‌ای بنا بر توافقی که با پیمانکار طرح، یعنی شرکت “سپندار” داشت نیز تعدادی از نیروها را به این شرکت واگذار کرد و تعدادی از نیروها هم به سازمان راهداری منتقل شدند.

وی یادآور شد: اکنون ما دو مشکل اصلی در این زمینه داریم که یک مورد مربوط به نحوه تقسیم بندی پرسنل و مورد بعدی هم مربوط به عدم امنیت شغلی ما است به طوری که در به کارگیری نیروها بسیار سلیقه‌ای عمل شده است.

این کارگر سازمان راهداری عنوان کرد: برای مثال فردی تنها با ۳ یا ۴ ماه سابقه و فقط به خاطر روابطی که دارد در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جذب شد اما برخی دیگر از نیروها با وجود سابقه ۲۰ ساله در شرکت “سپندار” جذب شدند و ما به نحوه تقسیم بندی که کاملا سلیقه‌ای است، اعتراض داریم.

وی بیان کرد: دومین اعتراض ما مربوط به شرکت “سپندار” یعنی شرکت مجری طرح است به طوری که وقتی می‌خواست مدیریت پرسنل را بر عهده بگیرد، وعده و وعیدهای زیادی از قبیل افزایش حقوق و کار به صورت شیفتی را به ما داد درحالی که متاسفانه این شرکت تاکنون هیچگونه اقدامی برای انعقاد قرارداد با ما نکرده و هیچ قرارداد مستقیمی با ما نبسته است.

این کارگر اضافه کرد: شرکت “سپندار” نیز یکی از پیمانکاران خود به نام “شرکت توسن سها” را به عنوان واسطه قرار داده که با ما مشغول به کار شود که متاسفانه این شرکت هم تاکنون با ما فقط یک مورد قرارداد بسته و بعد از آن قراردادی صورت نگرفته است و اکنون هم ۱۴ نفر از پرسنل را به مدت ۳ ماه است که اجازه ورود به محل کار را نمی‌دهد.

کارگر سازمان راهداری افزود: متاسفانه حقوق این ماه یعنی ۴۵ روز است که واریز نشده و عملا به ما گفتند که تا ۲۹ اسفند ماه بیشتر با شما کار نمی‌کنیم و بعد از آن تکلیف ما مشخص نیست؛ به گفته خودشان عمر شرکت “سپندار” تنها  ۵ سال است و اگر ما را تا ۵ سال هم به کارگیری کند نیز باز هم بعد از این ۵ سال بلاتکلیف خواهیم بود و امنیت شغلی نداریم.

پرسنا راهداری تصریح کرد: حدود ۹ ماه است که به تمام نهادها در استان قزوین نامه نگاری می‌کنیم و حتی به رئیس کل دادگستری زنجان هم مراجعه کردیم و  که متاسفانه هیچکس پاسخگوی ما نبوده و مجبور شدیم که در مقابل وزراتخانه تجمع کنیم.

وی تاکید کرد: تمام راه‎هایی که لازم بود را انجام دادیم حتی کمیسیون کارگری استانداری قزوین هم جلسه تشکل دادند اما باز هم حرف خودشان را زدند و چون ما کارگر هستیم دستمان به جایی بند نیست.

این کارگر بیان کرد: کل نیروها حدود ۵۹ نفر بودیم که تعدادی با تهدید بازخرید شدند و اکنو ۵۳ نفر هستیم که ۱۳ را طی برگزاری یک آزمون برای کار در دفتر پاسخگویی نیز تعدیل کردند و اعلام کردند که مجدد با برگزاری آزمون‌های بعدی نیز تعدادی دیگر از نیروها را تعدیل خواهند کرد.

وی در پایان با بیان اینکه تا کنون بیمه‌ها واریز شده و مشکلی از این جهت ندارند، گفت: این پرسنل به طور میانگین ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه کاردارند و اکنون بلاتکلیف هستند و هنوز پاسخ قاطعی از مسئولان نگرفتیم و اکنون هم در وزارتخانه پیگیر مشکل هستیم تا به نتیجه برسیم.

انتهای پیام/ 2002

دیدگاه ها