پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

ارسال بیش از ۳هزار اثر به جشنواره دیجیتال رضوی در قزوین
کد خبر: ۳۴۰۱۹۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ساعت: ۱۲:۱۲ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اعلام کرد

ارسال بیش از ۳هزار اثر به جشنواره دیجیتال رضوی در قزوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین گفت: امسال سه هزار و ۳۸۶ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بیشترین آثار مربوط به عکس و عکس نوشته و ویدئو کلیپ بود.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ آیین اختتامیه هفتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی از مجموعه برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) امروز(شنبه) با حضور مسئولان کشوری و استانی به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان قزوین در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

محمدحسین اسماعیلی در این مراسم اظهار کرد: استان قزوین مفتخر است که امروز همراه با شمیم معطر فاطمی، بوی یاس نبوی و رضوی را در دل خود جای داده است.

وی افزود: امسال در برگزاری جشنواره ملی دیجیتال رضوی تغییر رویکرد داشتیم؛ زیرا این جشنواره در سال‌های گذشته صرفا به نرم‌افزارها و خود رسانه‌های رضوی می‌پرداخت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین تصریح کرد: در جشنواره امسال تولید محتوای رضوی در فضای مجازی را مورد تاکید قرار دادیم تا در فضای مجازی بستری برای تولیدات آثار هنری فراهم شود.

وی عنوان کرد: امسال سه هزار و ۳۸۶ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که قابل قیاس با سال‌های گذشته نیست؛ البته این تعداد آثار جوابگوی فضای مجازی نیست.

اسماعیلی بیان کرد: فضای مجازی فضایی بسیار گسترده و نیازمند حضور جدی فعالان این عرصه است و با توجه به اهمیت این موضوع، باید افراد را به سمت تولیدات گسترده در این فضا سوق دهیم.

وی عنوان کرد: از ۲۹ استان کشور به این جشنواره اثر ارسال شد که بیشترین آثار مربوط به عکس و عکس نوشته و ویدئو کلیپ و بیشترین موضوع نیز به فرهنگ منور رضوی، احادیث رضوی و زیارت امام رضا(ع) اختصاص داشت.

وی در پایان گفت: امیدواریم این جشنواره نقطه آغازی برای نهضت تولید محتوا با استفاده از فرهنگ و معارف منور رضوی در جهت انتقال ارزش‌های دینی و معرفتی باشد.

مردم را باید نسبت به معارف اهل بیت آگاه سازیم

در ادامه محمدتقی سبحانی نیا در این مراسم با اشاره به حدیثی از فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: هر عمل نیکی که انسان در طول عمرش انجام دهد و آن را برای رضای خدای متعال خالص گرداند و رنگ الهی به آن ببخشد خداوند نیز مصلحت او را آنگونه که خود می‌پسندد و خیر است، رقم می‌زند.

وی افزود: اندیشه من و شما در مقابل آنچه که خدا خیرخواه ماست، کوچک و محدود است. باید در زندگی مطابق سیره و رفتار حضرت زهرا(س) عمل کرده و با خدا معامله کنیم تا تقدیرمان فراتر از آنچه در ذهن ما متصور است، مقدر شود.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین با اشاره به اهمیت احیای معارف دینی بیان کرد: ترویج معارف و فرهنگ رضوی در جامعه یکی از اقداماتی است که امام رضا فاعل آن اقدام را دعا کرده است.

وی تصریح کرد: کلام اهل بیت(ع) با فطرت سلیم انسانی همراه است و قلب سلیم آن را دریافت کرده و نورانیت کسب می‌کند و با عمل به معارف، درجه انسانیت ارتقا پیدا می‌کند.

این مقام مسئول گفت: برای اینکه جامعه را از نظر فرهنگی و اخلاقی ارتقا دهیم یکی از مهمترین اقدامات این است که مردم را نسبت به معارف اهل بیت آگاه کنیم.

وی تصریح کرد: آگاهی نسبت به معارف صرفا از طریق سخنرانی و منبر فراهم نمی‌شود؛ زیرا ابزارهای امروزی متنوع شده است و افراد مومن، توانمند و زیرک باید بتوانند از همه ابزار روز با بهترین کیفیت در جهت تعلیم ‌و تعلم معارف دینی استفاده بهینه کنند.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین تاکید کرد: این جشنواره یکی از ابزارهای مهم و کلیدی است که باید حاوی محتوای غنی رضوی باشد در شرایطی که جامعه امروز با تهاجم فرهنگی گسترده‌ای مواجه بوده و جامعه دینی و اخلاقی ما را مورد هجمه قرار داده باید از این ابزار زیبا و پرمخاطب حداکثر بهره‌ را ببریم.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها