پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

دومین کاروان ماشین آلات راهداری قزوین به استان گیلان اعزام شد
کد خبر: ۳۴۰۱۶۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ ساعت: ۱۲:۲۱ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان:

دومین کاروان ماشین آلات راهداری قزوین به استان گیلان اعزام شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: دومین گروه از انواع ماشین آلات این اداره کل به تعداد ۶ دستگاه، برای کمک به بازگشایی راه‌های روستایی شهرستان رودبار به این منطقه اعزام شدند.

جواد حق لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با بیان اینکه قزوین در زمان حوادث، معین استان گیلان است؛ اظهار کرد: به دنبال بارش برف در این استان که ارتفاع آن به یک متر می‌رسید، در مرحله نخست اعزام راهداران و ماشین آلات، ۳۳ تن از نیروها و ۲۱ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این استان از روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه در این استان شمالی کشور حضور یافتند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: دومین گروه از انواع ماشین آلات این اداره کل به تعداد ۶ دستگاه، امروز( پنجشنبه) برای کمک به بازگشایی راههای روستایی شهرستان رودبار به این منطقه اعزام شدند.

وی اضافه کرد: در مدت ۴۸ ساعت حضور این نیروها و ماشین آلات، عملیات بازگشایی آزادراه قزوین _رشت، طی دو مرحله برف‌روبی تا ایستگاه عوارضی و در وهله بعد تا امامزاده هاشم انجام شد.

حق لطفی در خصوص وضعیت آزادراه قزوین_رشت با بیان اینکه تردد در این مسیر از ساعت ۱۴ روز گذشته امکان پذیر شده است، گفت: روز سه‌شنبه ۲۲ بهمن نیز گرچه از سمت قزوین محدودیتی برای تردد در این مسیر وجود نداشت اما کولاک و بارش شدید برف در استان گیلان، موجب شد تا این مسیر ارتباطی مسدود شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، ضمن توصیه به هموطنان برای خودداری از سفرهای غیرضروری در چنین شرایط آب‌وهوایی بیان کرد: در صورت ضرورت به سفر هم، علاوه بر اطمینان از سلامت فنی خودرو، کنترل سیستم‌های گرمایشی و روشنایی، برف پاک کن و داشتن بنزین به اندازه کافی، مهارت استفاده از زنجیر چرخ نیز یکی از ملزومات جدی و مهم در سفرهای زمستانی است که متاسفانه در بسیاری از موارد هم استفاده از آن رعایت نمی‌شود و هم مهارت کافی در بستن آن وجود ندارد.

گفتنی است؛ آزادراه قزوین-رشت به طول 170 کیلومتر یکی از مهمترین و پر ترددترین راه‌های کشور است.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها