۰۵/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۳ دوشنبه

صبح قزوین فعالیت تبلیغاتی داوطلبان انتخابات باید در چارچوب قانون باشد
کد خبر: ۳۴۰۱۳۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ ساعت: ۱۱:۵۰ ↗ لینک کوتاه

دادستان قزوین:

فعالیت تبلیغاتی داوطلبان انتخابات باید در چارچوب قانون باشد

دادستان قزوین گفت: ملاک عمل هیئت‌های نظارت و اجرایی، داوطلبان و طرفدارانشان باید قانون باشد تا شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور و با حضور حداکثری مردم باشیم.

فعالیت تبلیغاتی داوطلبان انتخابات باید در چارچوب قانون باشد

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ محمد قاسمی در چهارمین نشست کارگروه رصد فضای مجازی استان قزوین که در دادسرای مرکز استان برگزار شد، گفت: حضور پرشور مردم بصیر و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن به دشمنان نظام ثابت کرد که با همه مشکلات موجود، این ملت پای ارزش‌های انقلاب و نظام ایستاده‌اند.

وی افزود: بدون شک حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز حماسه دیگری را خلق خواهد کرد تا خاری در چشم دشمنان باشد.

دادستان قزوین تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری "انتخابات یک فرصت برای ملت و کشور و تهدیدی برای دشمنان نظام است" و در این شرایط حساس کشور و منطقه لازم است همه درک صحیحی نسبت به این موضوع داشته باشند و با حضور خود در صحنه انتخابات، پشتیبان انقلاب و نظام باشند و بدون شک هرچقدر حضور مردم پررنگ‌تر باشد، دشمنان نظام را مایوس و توطئه‌های آنان را خنثی خواهد کرد.

این مقام مسئول تاکید کرد: زمان قانونی تبلیغات انتخابات از 24 بهمن ماه آغاز می‌شود و به منظور پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی در ایام تبلیغات، ضروری است دستگاه‌های عضو این کارگروه رصد و نظارت‌های خود را بخصوص در حوزه فضای مجازی تشدید کنند تا شاهد کمترین تخلفات و جرائم باشیم.

قاسمی با بیان اینکه ملاک فعالیت کاندیدا و طرفدارانشان باید قانون باشد، اظهار کرد: انتظار این است همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات، کاندیدا و طرفدارانشان و همچنین آحاد جامعه به گونه‌ای عمل کنند که تنور انتخابات داغ شود و از اقداماتی که برگزاری انتخابات امن، سالم و پرشور را خدشه‌دار کند، باید خودداری شود و در این خصوص رهنمودهای مقام معظم رهبری و قانون چراغ راه خواهد بود.

این مقام قضایی استان بیان کرد: گاهی تخلفات و جرائم انتخاباتی از اشخاصی رخ می‌دهد که از شخصیت و جایگاه اجتماعی آنها انتظار نمی‌رود، زیرا آنها کاملا به شرایط کشور، منطقه و همچنین انتخابات واقف هستند و نباید مرتکب برخی بداخلاقی‌های انتخاباتی شوند، بلکه باید به طرفدارانشان نیز تاکید کنند که از هرگونه بداخلاقی، اقدام خلاف قانون و تخریب چهره دیگران خودداری کنند و باید سخنان و توصیه‌های رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری را چراغ راه خود قرار دهند.

دادستان مرکز استان قزوین ابراز کرد: در این ایام باید رصد فضای مجازی به صورت لحظه‌ای و شبانه‌روزی انجام شود و این موضوع بسیار دارای اهمیت است، زیرا در فضای مجازی امکان پنهان کاری وجود دارد و افرادی که به دنبال خدشه دار کردن انتخابات و چهره دیگران هستند از این فضا برای اقدامات تخریب‌گرانه خود استفاده می‌کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: همانطور که تاکنون چند پرونده قضایی برای تخلفات و جرائم انتخاباتی تشکیل شده است، دستگاه قضایی در برخورد با جرائم و تخلفات انتخاباتی با هیچ شخص، گروه و جناحی تعارف ندارد و بدون اغماض و بر اساس قانون برخورد خواهد کرد.

قاسمی بیان کرد: حوزه تبلیغات توسط قانونگذار مشخص شده و داوطلبان انتخاباتی موظفند که تمامی موارد را بر اساس قانون انتخابات رعایت کنند و در صورت عدم رعایت، توسط دستگاه‌های مربوطه اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت و چاپخانه‌ها نیز برای اوراق تبلیغاتی باید تمامی موارد را بر اساس قانون و اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان رعایت کنند.

رئیس کارگروه رصد فضای مجازی استان قزوین در ادامه گفت: تصویب قانون شفافیت منابع مالی نامزدهای انتخابات مجلس اقدام بسیار خوبی بود و امیدواریم این قانون در انتخابات پیش‌رو و انتخابات‌های آتی موجب شفاف‌سازی در فعالیت داوطلبان شود تا شاهد برخی شائبه‌ها در سطح جامعه از حیث منابع مالی داوطلبان نباشیم.

دادستان قزوین تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم تا فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی، انتخابات در فضایی امن، سالم، با حضور حداکثری مردم و رقابتی برگزار شود و خدایی ناکرده رفتار و گفتار عوامل برگزاری انتخابات نباید به گونه‌ای باشد که موجب دلسردی مردم از شرکت در انتخابات و شائبه‌ طرفداری ایجاد شود، زیرا هرچقدر در بحث برگزاری انتخابات بی‌اعتمادی در بین مردم ایجاد شود، در سطح مشارکت آنها تاثیرگذار است.

وی در پایان گفت: ملاک عمل هیئت‌های نظارت و اجرایی، داوطلبان و طرفدارانشان باید قانون باشد تا شاهد انتخاباتی پرشور و با حضور حداکثری مردم باشیم.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان