۰۵/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۳ دوشنبه

صبح قزوین تائید صلاحیت ۶۲ درصد داوطلبان قزوینی/ آغاز تبلیغات انتخاباتی از ۲۴ بهمن ماه
کد خبر: ۳۴۰۰۱۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ ساعت: ۲۰:۵۵ ↗ لینک کوتاه

رئیس ستاد انتخابات استان اعلام کرد

تائید صلاحیت ۶۲ درصد داوطلبان قزوینی/ آغاز تبلیغات انتخاباتی از ۲۴ بهمن ماه

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین با اشاره به اینکه ۶۲ درصد داوطلبان مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفتند، گفت: برای هر کرسی مجلس ۳۲ نفر باهم رقابت می‌کنند.

تائید صلاحیت ۶۲ درصد داوطلبان قزوینی/ آغاز تبلیغات انتخاباتی از ۲۴ بهمن ماه

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ منوچهر حبیبی در نشست توجیهی نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس که عصر امروز(چهارشنبه) در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه مسئولین ستاد امنیت، هیئت بازرسی، هیئت نظارت، اعضای شورای تامین، هیئت پیشگیری از تخلفات انتخاباتی حضور دارند که همه دست‌اندرکاران انتخابات هستند.

وی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر ابراز کرد: انقلاب اسلامی امروزه نقطه اتکای مستضعفان جهان و اثرگذار در همه امور است و خوشبختانه نامزدهای یازدهمین دوره مجلس خود را برای یک انتخابات باشکوه، همراه با امنیت و سالم آماده می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین با بیان اینکه نقش جمهوری اسلامی در معادلات جهانی را نمی‌توان نادیده گرفت، ابراز کرد: جمهوری اسلامی ایران در تمام معادلات جهانی نقش بی‌بدیل دارد به طوری که بدون حضور ما هیچ مسئله‌ای به نتیجه نخواهد رسید.

این مقام مسئول بیان کرد: علی رغم اینکه امریکا دست به توطئه‌های زیادی زد و تروریست‌ها را با شعار انحرافی و دروغین به منطقه گسیل کرد و مشکلات زیادی به وجود آورد؛ اما خدا را شاکریم که در دهه ۵۰ انقلاب شاهد کامل شدن هلال مقاومت اسلامی هستیم.

حبیبی ادامه داد: اخیرا هم سردار بزرگ مقاومت را ناجوانمردانه به شهادت رساندند، اما خون پاک سردار سلیمانی به جوشش آمد و خروش جهانی داشت، یعنی همان هدفی که امام راحل برای صدور انقلاب دنبال می‌کرد، اتفاق افتاد.

وی یادآور شد: کشور ما با وجود تحریم‌های ۴۰ ساله اما پیشرفت‌های بالایی داشته است در حالی که اگر این تحریم‌ها به هر کشور اروپایی اعمال می‌شد بیشتر از شش ماه دوام نمی‌آوردند؛ وظیفه ما این است که در جامعه اعتمادسازی و امیدآفرینی کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین با بیان اینکه انتخابات یک تکلیف سیاسی است، عنوان کرد: با وحدت و همدلی راه نفوذ دشمن بسته می‌شود، لذا تاوان این اختلاف سلیقه‌‌ها را نباید مردم بدهند چراکه صحنه انتخابات بسیار استراتژیک و حساس شده است و مهمترین رخداد سیاسی کشور در دوم اسفند اتفاق خواهد افتاد.

۹۶ درصد فرآیند انتخابات الکترونیکی و مکانیزه است

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین اضافه کرد: برای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه آماده هستیم و ۲۲۹ داوطلب برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند که صلاحیت ۱۳۰ نفر آن‌ها مورد تایید قرار گرفت و ۱۳ نفر انصراف دادند.

وی با اشاره به اینکه ۶۲ درصد داوطلبان مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفتند، گفت: برای هر کرسی مجلس ۳۲ نفر باهم رقابت می‌کنند؛ همچنین ۶۹ نفر مربوط به حوزه قزوین، البرز و آبیک، ۲۳ نفر حوزه تاکستان و ۳۸ نفر هم مربوط به حوزه بوئین زهرا و آوج هستند.

حبیبی یادآور شد: ۲۰ هزار نفر درگیر برگزاری انتخابات در سطح استان هستند و حدود ۲ هزار خودرو برای روز انتخابات نیاز است که تامین شده و ۱۰۴۰ حوزه اخذ رای در سطح وجود دارد که ۶۵۱ شعبه شهری، ۳۸۹ روستایی و ۲۵۵ شعبه سیار است.

این مقام مسئول بیان کرد: به جز روز اخذ رای، ۹۶ درصد فرآیند انتخابات الکترونیکی و مکانیزه است و تمامی فرآیند رصد می‌شود؛ ۹۰ درصد واجدین شرایط در استان کارت هوشمند یا شماره هوشمند را دریافت کردند و از آنجایی که کارت هوشمند روند انتخابات را سرعت می‌دهد، لذا افرادی هم که شماره ملی هوشمند ندارند حتما در فرصت باقی مانده برای دریافت آن اقدام کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین یادآور شد: برای روز دوم اسفندماه هواشناسی بارندگی اعلام کرده که تمهیدات لازم برای اخذ رای در مناطق صعب‌العبور پیش‌بینی شده اما پیشنهاد می‌شود که اهالی مناطق دوردست به روستاهای نزدیک منتقل شوند.

وی افزود: تعداد قطعی احراز صلاحیت‌ها در ۲۲ بهمن اعلام و تبلیغات از ۲۴ بهمن آغاز می‌شود و تا ۳۰ بهمن ماه به پایان می‌رسد؛ امکان تخلف و تقلب در روز رای گیری تقریبا ناممکن و صفر است و از کاندیداها می‌خواهیم که به مسائل قومیتی دامن نزنند و مراقب حرکات خود باشند.

حبیبی ادامه داد: کاندیداها باید از تخریب رقبا و خدمات دولت و نظام پرهیز کنند و توانمندی‌های خود را به عرصه بیاورند و مراقب فعالیت‌های خود در فضای مجازی باشند.

این مقام مسئول در پایان گفت: در روند برگزاری انتخابات باید مصالح ملی و عمومی بر منافع شخصی اولویت داشته باشد و کاندیداها باید از حرکات کاروانی که تداعی کننده مانور انتخاباتی است، پرهیز کنند.
انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان