۰۵/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۳ دوشنبه

صبح قزوین ۵۱ کاندید مجلس شورای اسلامی در قزوین تایید صلاحیت شدند
کد خبر: ۳۳۹۹۴۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ ساعت: ۱۱:۳۰ ↗ لینک کوتاه

رئیس ستاد انتخابات استان:

۵۱ کاندید مجلس شورای اسلامی در قزوین تایید صلاحیت شدند

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: ۵۱ کاندیدای رد یا عدم احراز صلاحیت شده برای ورود به عرصه رقابت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تایید صلاحیت‌ شدند و تعداد داوطلبان قزوین به ۱۲۹ نفر رسید.

۵۱ کاندید مجلس شورای اسلامی در قزوین تایید صلاحیت شدند
منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین اظهار کرد: ۲۲۴ داوطلب برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۸ نفر استعفا دادند و ۱۲۹ نفر تایید و ۷۸ نفر رد صلاحیت شدند.

وی افزود: هم اکنون ۳۲ نفر به صورت متوسط برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی در قزوین رقابت می‌کنند، در بین افراد تایید صلاحیت شده که امروز اعلام شد افراد شاخص و یک نماینده فعلی نیز حضور دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین اضافه کرد: شورای نگهبان ۱۱ بهمن سال جاری نتایج بررسی‌ صلاحیت داوطلبان را اعلام کرد و افراد رد صلاحیت شده فرصت دیگری برای طرح شکایت خود در این زمینه دارند.

حبیبی گفت: آخرین مرحله اعلام اسامی داوطلبان نمایندگی مجلس ۲۲ بهمن اعلام خواهد شد که نتیجه نهایی است و شورای نگهبان پس از آن بررسی صلاحیتی نخواهد داشت.

این مقام مسئول بیان کرد: در استان قزوین سه حوزه انتخابیه تعیین شده که از حوزه قزوین، البرز و آبیک یک نماینده، حوزه تاکستان یک نماینده و حوزه انتخابیه بوئین زهرا و آوج نیز یک نماینده با رای مردم وارد مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان