پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

​راه ۷۸ محور روستایی قزوین بازگشایی شد
کد خبر: ۳۳۹۷۸۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۵ ساعت: ۱۱:۱۳ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان:

​راه ۷۸ محور روستایی قزوین بازگشایی شد

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین گفت: در روزهای پنج شنبه و جمعه راه ۷۸ محور روستای استان که بر اثر بارش برف و کولاک در هفته گذشته مسدود شده بود با تلاش راهداران بازگشایی شد.

جواد حق لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوینبا قدردانی از تلاش شبانه روزی نیروهای راهداری این اداره کل برای خدمت رسانی به مسافران و بازگشایی راه های استان اظهار کرد: در طرح راهداری زمستانی 350 راهدار در 26 راهدارخانه استان قزوین به همراه 300 دستگاه ماشین آلات در حال خدمات رسانی به مسافران هستند. 

وی افزود: در روزهای پنج شنبه و جمعه راه 78 محور روستای استان که بر اثر بارش برف و کولاک در هفته گذشته مسدود شده بود با تلاش راهداران بازگشایی شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین تصریح کرد: بازگشایی و برف روبی مسیر ارتباطی این تعداد روستا در 2 روز گذشته با استفاده از 33 دستگاه از ماشین‌آلات و مشارکت 50 راهدار انجام شد.

وی اضافه کرد: به این ترتیب تمام راه‌های روستایی که در هفته گذشته مسدود شده بودند برف روبی و بازگشایی شدند.

حق لطفی ادامه داد: هفته گذشته نیروهای راهداری استان قزوین از لحظه آغاز بارش برف تا دیروز جمعه چهارم بهمن ماه راههای اصلی، شریانی و فرعی را برف‌روبی و نمک پاشی کردند.

وی در ادامه از رانندگان خواست در فصل زمستان که احتمال بارش برف و کولاک در جاده‌ها وجود دارد برای  تردد در مسیرهای روستایی، حتما با زنجیر چرخ حرکت کنند.

گفتنی است؛ استان قزوین دارای هزار کیلومتر راه کوهستانی و صعب‌العبور است و هفت درصد عملیات برف روبی راه‌های کشور در این استان انجام می‌شود.
 

قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر جاده شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی، دو هزار و ۳۳۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۹۹۳ کیلومتر راه شوسه و یک هزار و ۹۷۳ کیلومتر راه خاکی است.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها