پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

ارائه خدمت مسکن به ۲۴۴ مددجوی قزوینی
کد خبر: ۳۳۹۷۷۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۵ ساعت: ۱۰:۱۵ ↗ لینک کوتاه

رئیس کمیته امداد قزوین خبر داد

ارائه خدمت مسکن به ۲۴۴ مددجوی قزوینی

رئیس کمیته امداد قزوین گفت: طی ۹ ماهه سال جاری ۲۴۴ خانوار تحت حمایت، خدمات مختلف مسکن شامل خرید، احداث، بهسازی، تعمیرات کلی و جزئی، بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی و اخذ انشعاب آب، برق و گاز را دریافت کرده‌اند.

علی‌اصغر کشاورز حسین‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به خدمات کمیته امداد در زمینه‌های مختلف برای ارتقای زندگی مددجویان اظهار کرد: خدمات این نهاد در سرفصل های مهمی چون مسکن، اشتغال و درمان به منظور ایجاد بسترهای لازم جهت تامین آرامش و ارتقای زندگی مددجویان ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: خدمت مسکن با توجه به ضرورت و به منظور تأمین فضای زندگی مناسب برای مددجویان پیگیری می‌شود البته با توجه به بالا بودن هزینه‌های تأمین مسکن، این خدمت براساس نیازسنجی، اولویت‌بندی و ضوابط اجرایی ارائه می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهر قزوین اضافه کرد: طی 9 ماهه سال جاری بیش از 600 میلیون و 699 هزار تومان به ‌منظور تأمین مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهر قزوین در قالب خرید، احداث، بهسازی و تعمیرات کلی و جزئی و بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی و اخذ انشعاب آب، برق، گاز به 244 خانوار از مددجویان تحت حمایت خدمت ارائه شده است.

وی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) برای مددجویان به تناسب شرایط کمک‌های لازم را برای تامین مسکن ارائه می‌کند البته در صورت دارا بودن شرایط، مبلغ بلاعوض و تسهیلات بانکی به مددجویان پرداخت می‌شود تا در کنار آورده مددجو و کمک خیران، امکان تأمین مسکن نیازمندان فراهم شود.

کشاورز حسین‌آبادی عنوان کرد: کمک ‌های مردم نیکوکار در حوزه مسکن تأثیر بالایی در توانمندسازی گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت این نهاد دارد، البته مبلغ این کمک‌ها بالا نیست؛ چراکه حتی اهدای هزینه خرید یک کیسه سیمان و یا گچ و یا هزینه‌های دیگر خود به افزایش خدمات حوزه مسکن برای نیازمندان کمک می‌کند.

وی در پایان گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) آمادگی دارد در صورت تأمین زمین برای مددجویان فاقد مسکن واجد شرایط در روستاها، واحد مسکونی احداث کند.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها