پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان بخش کشاورزی پرداخت می‌شود
کد خبر: ۳۳۹۷۳۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲ ساعت: ۱۳:۳۹ ↗ لینک کوتاه

مدیر جهاد کشاورزی آبیک:

۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان بخش کشاورزی پرداخت می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت: طی ده ماهه اول سال جاری بیش از ۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات تبصره۱۸ به بهره‌برداران بخش کشاورزی این شهرستان پرداخت می‌شود.

بیژن لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: طی ده ماهه اول سال جاری بیش از 148 میلیارد تومان تسهیلات تبصره 18 به بهره‌برداران بخش کشاورزی این شهرستان پرداخت می‌شود.

وی افزود: این میزان تسهیلات به 48 پرونده تخصیص یافته که در کمیته تخصصی این شهرستان تصویب و جهت بررسی نهایی به مدیریت‌های تخصصی سازمان جهاد کشاورزی استان ارسال شده است.

مدیر جهاد کشاورزی آبیک بیان کرد: از این تعداد 28 پرونده مربوط به محصولات گلخانه‌ای و گیاهان دارویی، 17 پرونده حوزه دام و طیور و 3 پرونده نیز مربوط به صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی بوده است.

به گفته ی وی، تاکنون از این میزان تسهیلات به پنج طرح کشاورزی به مبلغ حدود پنج میلیارد تومان پرداخت شده و مابقی پرونده‌ها در کمیته‌های تخصصی استان و یا شعب بانک‌های مربوطه در دست اقدام است.

لطفی تصریح کرد: این تسهیلات توسط سه بانک عامل کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک پرداخت و نرخ سود این تسهیلات برای طرح‌های محصولات گلخانه‌ای و گیاهان داروئی مناطق کمتر توسعه یافته 7 درصد و مناطق برخوردار 9 درصد و همچنین این نرخ برای طرح‌های دام و طیور15 درصد تعیین شده است.

این مقام مسئول در پایان عنوان کرد: متقاضیان تسهیلات تبصره 18، با در دست داشتن مدارک پروانه تاسیس یا بهره‌برداری، مجوز آب، تغییر کاربری و مجوز محیط زیست ضمن مراجعه به سامانه یکپارچه تسهیلات اعتباری وزارت جهاد کشاورزی و دریافت کدرهگیری ثبت‌نام، می‌توانند برای پیگیری سایر مراحل به واحدهای طرح و برنامه مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان مراجعه کنند.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها