پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

بکارگیری افراد در پست‌های حساس با استعلام از مراجع ذی‌صلاح امکانپذیر است
کد خبر: ۳۳۹۷۳۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲ ساعت: ۱۲:۶۰ ↗ لینک کوتاه

شهردار قزوین: 

بکارگیری افراد در پست‌های حساس با استعلام از مراجع ذی‌صلاح امکانپذیر است

شهردار قزوین درباره نگرانی اعضای شورای شهر قزوین پیرامون جذب افراد بدون طی روند گزینشی و اداری گفت: بکارگیری افراد در پست‌های حساس با استعلام از مراجع ذی‌صلاح امکانپذیر است و اطمینان می‌دهم در این زمینه جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ سیاوش طاهرخانی در جلسه صحن علنی شورای شهر قزوین با اشاره به تدوین واقعی بودجه شهرداری قزوین اظهار کرد: بودجه سال آینده نسبت به سال گذشته واقعی‌تر تنظیم شده و در آن مقدار وام دریافتی بسیار ناچیز است.

وی افزود: می‌توان ادعا کرد با رصد بودجه سال آینده کشور، سعی شده است تا عالمانه‌ترین بودجه تقدیم شورای اسلامی شهر قزوین شود.

شهردار قزوین با اشاره به حساب‌های خزانه‌ای و تمرکز آنها در شهرداری بیان کرد: موضوع حساب‌های خزانه‌ای و متمرکز شدن آن را رصد کرده و به پاسخگویی مدیران مناطق و سازمان‌های شهرداری نظارت کافی داریم و سعی می‌کنیم فاصله‌ها را در بین مناطق منفصل و متصل شهری کم کنیم.

وی در ادامه به تشریح سایر اقدامات انجام شده در یک ماه اخیر پرداخت و گفت: تعیین تکلیف بدهی‌های شهرداری قزوین، ساماندهی کمیسیون‌ها، اموال منقول و غیرمنقول شهرداری، ورود جدی به مسائل دهکده طبیعت، اصلاح ساختاری و ساماندهی و پایدارسازی درآمدها در دستور کار قرارگرفته است.

شفاف سازی و سالم‌سازی از اولویت‌های کاری من در شهرداری قزوین است

این مقام مسئول با بیان اینکه شفاف سازی و سالم‌سازی از اولویت‌های کاری من در شهرداری قزوین است، افزود: بررسی کامل و دقیق موضوعات حوزه شهرسازی، راه‌اندازی کمیسیون املاک در مناطق سه گانه شهرداری و استفاده از ظرفیت کمیته فنی و املاک به عنوان یک کمیته فنی در شهرسازی در همین راستا انجام می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت مدیران و مشاوران باسابقه عنوان کرد: تعیین تکلیف مشاوران و مدیران با سابقه چندین ساله و تعریف کار برای آنان و استفاده از توانمندی آنها در سیستم اداری از جمله اقدامات در دستور کار است.

طاهرخانی درادامه این جلسه، با تاکید بر اینکه در رعایت سلسله مراتب اداری جدی هستیم، افزود: برقراری عدالت اجتماعی از مهم‌ترین مولفه‌های این دوره از مدیریت شهری است و نسبت به تحقق این گونه موضوعات با تمام توان، ایستادگی خواهم کرد.

شهردار قزوین با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی یاور شهرداری هستند، گفت: به عقیده من باید از گذشته عبرت گرفت و به پاسخگویی و استفاده از خرد جمعی باور داشت و با نگاه دور اندیشانه، آینده را ساخت.

طاهرخانی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص نگرانی اعضای شورای شهر قزوین پیرامون جذب افراد و به کارگرفتن آنها بدون طی شدن روند گزینشی و اداری گفت: به کارگیری افراد در پست‌های حساس با استعلام از مراجع ذی‌صلاح امکان پذیر است و اطمینان می‌دهم در این زمینه جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی تصریح کرد: در مباحث کاری سلیقه‌ای عمل نخواهم کرد و اهل سیاسی کاری نیستم و حتما از ظرفیت و توان بزرگان استان برای تأمین منافع شهر استفاده خواهم کرد.

طاهرخانی به دستور کار قرارگرفتن تدوین شیوه نامه رفاهی پرسنل، مسدود شدن حساب‌های راکد، رصد موضوعات سرمایه گذاری و گردشگری، متمرکز شدن امورحقوقی، لحاظ شدن جوایز و تخفیفات خوش حسابی، پیگیری وضعیت پروژه راژیا و مجتمع دفن و پردازش بهداشتی پسماند محمدآباد در شهرداری قزوین اشاراتی کرد.

شهردار قزوین در پایان با بیان اینکه درب اتاق من به روی تمام شهروندان باز است، گفت: به استفاده از نظرات، ایده‌ها و سلایق مختلف اعتقاد کامل دارم.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها