۰۵/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۳ دوشنبه

صبح قزوین حمل‌ونقل شهری سهولت بیشتری پیدا کند/ نمایندگانی انتخاب شوند که درد ملت را بفهمند
کد خبر: ۳۳۹۰۱۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۲۲ ساعت: ۱۴:۱۹ ↗ لینک کوتاه

امام جمعه قزوین:

حمل‌ونقل شهری سهولت بیشتری پیدا کند/ نمایندگانی انتخاب شوند که درد ملت را بفهمند

امام جمعه قزوین با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در سال جاری گفت: همه باید دقت کرده و نمایندگانی را به مجلس آینده بفرستیم که با مردم زندگی می‌کنند و درد ملت را می‌فهمند.

حمل‌ونقل شهری سهولت بیشتری پیدا کند/ نمایندگانی انتخاب شوند که درد ملت را بفهمند

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار می‌شود، با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز در گرگان، اظهار کرد: یکی از محورهای اصلی پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز این بود که آرامش را می‌باید در نماز جستجو کرد و اگر جامعه‌ای می‌خواهد در امنیت و آرامش قرار بگیرد، با نماز می‌تواند به آن دست پیدا کند.

آرامش فردی و امنیت اجتماعی با نماز تحقق می‌یابد

وی با بیان اینکه در متون دینی تأکید شده است که نماز برای نام و یاد خداست، افزود: نماز برای آرامش و خدایی شدن و اعتماد به خدای متعال است و در نماز با جاری کردن اسماء الله بر زبان و خضوع و خشوع در پیشگاه خدا، بنده خداوند می‌شویم و خلق و خوی خداوند در ما به وجود می‌آید و چنین انسانی می‌تواند جامعه را با معیارهای الهی به آبادانی برساند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به کلامی از امیرالمؤمنین(ع) در باب آبادانی قلب، یادآور شد: امام علی(ع) می‌فرمایند قلب خود را با ذکر و یاد خدا آباد کنید؛ چرا که اگر قلب به آبادانی نرسد، ظلم، شرک، الحاد، دروغ و نفاق در دل انسان جای می‌گیرد و به جای تمایل به خدای متعال به اجانب و مستکبران تکیه می‌کند.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: وقتی آحاد جامعه با ذکر و یاد خدا به آرامش رسیدند، جامعه به آرامش می‌رسد و به همین خاطر اهل مسجد هیچ گاه اهل نابودی و آسیب رساندن به جامعه نیستند و در اتفاقات اخیر کسانی که آرامش را به جامعه بازگرداندند، اهل مسجد، اهل ایمان و اهل ذکر بودند.

وی تأکید کرد: آرامش فردی و امنیت اجتماعی با نماز تحقق می‌یابد و هر چه معرفت و جدیت بیشتری نسبت به نماز پیدا کنیم، آرامش بیشتری در نماز پیدا می‌کنیم و هر کجا نماز جلوه بیشتری دارد، دروغ، غیبت، قتل، غارت و ظلم کمتر دیده می‌شود و این مهم در ماه مبارک رمضان کاملاً قابل مشاهده و لمس است.

عابدینی بیان کرد: به هر نسبتی که حضور مردم در مساجد و نمازها بیشتر شود، به همان نسبت دادگاه‌های ما خلوت‌تر شده و طلاق و آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش می یابد و در نهایت شاهد کاهش ناامنی و اعتیاد خواهیم بود.

ره‌آوردهای پژوهشی کشور چشم‌گیر و گره گشاست

خطیب جمعه قزوین به هفته پژوهش اشاره کرد و با بیان اینکه حوزه‌ها و دانشگاه‌ها از دیرباز در امر تحقیق و پژوهش فعال بوده‌اند، بیان کرد: این هفته جشنواره علامه حلی از سوی حوزه علمیه و گرامیداشت هفته پژوهش از سوی دانشگاه در استان برگزار شد و از پژوهشگران برتر استان تجلیل شد.

وی افزود: الحمدالله حوزه و دانشگاه به عنوان دو نهاد ارزشمند نسبت به گذشته در امر پژوهش فعال‌تر شده‌اند و گام های بسیار خوبی در استان قزوین برداشته شده و این پژوهش‌ها ره‌‌آوردهای بسیار خوبی به همراه داشته است که به درد زندگی مردم می‌خورد و گره از مشکلات زندگی آنها بر می‌دارد و خداوند را بخاطر این نعمت الهی شاکر هستیم.

 

 

با تکیه بر دانشمندان جوان و اساتید فرهیخته مشکلات کشور برطرف می‌شد

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: یکی از جبهه‌هایی که دشمنان با ما در جنگ هستند، جبهه علم و فناوری است چرا که این حوزه زمینه رفع مشکلات جامعه را فراهم می آورد و اگر باور کنیم باید روی پای خود بایستیم و ما می‌توانیم و بر روی جوانان سرمایه گذاری کنیم و قدردان اساتید فرهیخته باشیم و از آنها حمایت کنیم، شاهد حل مشکلات کشور خواهیم بود و می‌توانیم مشکلات کشورهای دیگر را نیز برطرف کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به مناسبت روز حمل و نقل ابراز کرد: حوزه حمل و نقل در همه جای دنیا دارای اهمیت است که در ایران اسلامی هم در حوزه حمل و نقل هوایی، دریایی، باری، مسافری و درون شهری اهمیت بسیاری دارد. بحث بنزین زمانی که مطرح شد و مشکلاتی را به وجود آورد ما باید از دولت بخواهیم که مسئولیت خود را در ارائه خدمات به کسانی که عمر خود را در مسیر جاده‌ها و ماشین‌های سنگین گذرانده‌اند، به خوبی به جای آورد تا دغدغه تامین وسایل مورد نیاز و سوخت را نداشته باشند و بهتر بتوانند در خدمت جامعه و نظام باشد.

امام جمعه قزوین در ادامه افزود: ضروری است خداقوتی خدمت همه کارکنان حوزه حمل و نقل کشور داشته باشیم که با بصیرت و آگاهی به خوبی درک می‌کنند که در برابر فتنه گران باید سختی‌ها را تحمل کرده و نقشه‌های اجانب را نقش برآب کنند، این عزیزان هم به واسطه این بصیرت و هم سختی‌های کاری که متحمل می شوند قابل تحسین هستند.

وی ادامه داد: امروز ما خواهان این موضوع هستیم که حمل و نقل شهری سهولت بیشتری پیدا کند، البته نسبت به گذشته در این حوزه شاهد پیشرفت و توسعه هستیم اما به همان نسبت هم نیازهای مردم افزایش یافته که انتظار می‌رود مسئولان در تسهیل امر حمل و نقل عمومی اهتمام بیشتری داشته باشند.

عابدینی با اشاره به مناسبت شهادت آیت الله مفتح گفت: این عزیز دانشمند در دوران طاغوت حلقه واسطه بین حوزه و دانشگاه بود که دست نفاق از آستین استکبار جهانی بیرون آمد و این رشته اتصال بین حوزه و دانشگاه را به شهادت رساند. پیام انقلاب ما را شهدایی چون آیت الله مفتح و حجت الاسلام باهنر و آیت الله بهشتی از حوزه و مراجع به دانشگاه ها می رساندند و دانشگاه‌ها را در امر انقلاب با مردم همراه و همگام کردند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: شهید آیت الله مفتح نقش عظیمی در همگامی حوزه و دانشگاه داشت به همین علت مورد خشم استکبار جهانی قرار گرفت و منافقین این ماموریت شیطانی را اجرا کردند و این عالم فرهیخته را به شهادت رساندند‌ و از رزق معنوی و الهی که خدای متعال برای شهیدان درنظر گرفته است برخوردار شدند.

 

 

حوزه و دانشگاه همراهی خوبی دارند

وی با اشاره به هفته وحدت حوزه و دانشگاه یادآور شد: الحمدالله دانشگاه‌ها نسبت به حوزه و حوزه نسبت به دانشگاه لطف و همراهی دارند. از نزدیک شاهد این انسجام و اتحاد و برادری بین حوزویان و دانشگاهیان هستم؛ البته ما نیازمند افزایش این اتحاد و ارتباط هستیم که برای وجود این وحدت و همدلی خدا را شاکریم و از خدای متعال برای افزایش این اتحاد و برادری دعا می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به نامگذاری مناسبت روز جهانی عاری از ترور و خشونت ابراز کرد: ما منتظر فرا رسیدن روز عاری از ترور هستیم الحمدالله با پیروزی انقلاب اسلامی قدم‌های بلندی در این حوزه برداشته‌ایم. ما روزگاری شاهد بودیم که صهیونیست‌ها هر غلطی می‌خواستند انجام می‌دادند و دنیا زیر پای آنها قرار داشت.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: در استان قزوین زمانی همین صهیونیست‌ها حضور جدی داشتند و سرمایه گذاری‌های کلانی را انجام داده بودند و کشاورزان ما را به اندازه کارگر معمولی قبول نداشتند یعنی بدین میزان بر ما مسلط شده بودند و این سلطه گری را رژیم شاهنشاهی برای آنها زمینه سازی کرده بود اما امروز با اقتدار ایران اسلامی، رعب و وحشت بر اسرائیلیان سایه افکنده است.

وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی درحال کنترل مستکبران جهانی است و شمارش معکوس نابودی آنها و جمع شدن بساط اسرائیل شروع شده است ما در دوره‌ای کجا قرار داشتیم و امروز کجا قرار داریم که باید خدای متعال را برای این شرایط شاکر باشیم. اما بزودی و به لطف خدای متعال زمانی را شاهد خواهیم بود که چیزی به نام رژیم صهیونیستی در جهان وجود ندارد و بساط آنها برچیده شده است.

عابدینی گفت: عنوان صهیونیستی شبیه داعشی‌هاست، درست است که داعش توسط غربی‌ها پرورش پیدا کرد و به جان مسلمانان انداخته شد و در فتنه‌های اخیر در کشور عراق و لبنان نیز حمایت غرب از داعش، زمینه ساز اغتشاش شده است اما همین دنیای غرب و اروپا که حامی داعشی‌ها و پرورش دهنده آنها هستند امروز یکی از نگرانی هایشان این است که ماموریت داعش در عراق و سوریه با خفت و شکست به پایان رسیده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: داعشی‌های شکست خورده در منطقه اگر به امریکا و اروپا برگردند این کشورها را به آتش خواهند کشاند و مردم این کشورها را به نابودی خواهند کشاند و این نگرانی امروز سران اروپایی و امریکایی است.

حمایت سران امریکایی و اروپایی از اسرائیل شبیه همین حمایت از داعش است

وی یادآور شد: حمایت سران امریکایی و اروپایی از اسراییل شبیه همین حمایت از داعش است و هدفشان حفظ صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی است زیرا می‌دانند اگر این جرثومه‌های آلوده در هرکجا حضور پیدا کنند دنیا را هم به ویروس ذلت و بدبختی می‌کشانند. اما غربی‌ها هر فکری که داشته باشند، بدانند که هر بلایی که سر داعش آمد گریبانگیر اسرائیل هم خواهد شد. هم داعش و هم اسرائیل به جز ترک منطقه و پیوستن به اربابان امریکایی و اروپایی خود راهی ندارند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: همان خدایی که به ما وعده داده آینده جهان، آینده صلح و آرامش و ظهور مصلح کل خواهد بود، به ما فرموده است ما مستکبران را به خاطره‌ی تلخ تاریخی تبدیل می کنیم و طبق وعده الهی خیلی طول نمی‌کشد که آمریکا، صهیونیست‌ها، اروپا و هم‌پیمانانشان که مستکبران امروز جهان هستند به خاطره تلخ تاریخ تبدیل شوند و چیزی از آنها باقی نماند.

وی ابراز کرد: وقتی خدای متعال درباره قرآن می فرماید فقط پاکان می‌توانند آن را درک کنند و امام زمان(عج) نیز که قرآن ناطق است، برای جامعه پاک ظهور می‌کند و جامعه باید آمادگی ظهور را در خود ایجاد کنند؛ همان گونه که جامعه ما شاه را که نماد ظلم و ناپاکی‌ها بود بیرون کرد تا امام خمینی(ره) که مظهر پاکی و ایمان بود به مملکت بازگردد.

عابدینی افزود: جهان نیز آلوده به کفر، شرکت و نفاق است و اگر بخواهیم امام زمان(عج) ظهور کنند مؤمنان باید برای مبارزه با آلودگی، کفر، شرک و نفاق به میدان بیایند و با یکدیگر هم‌نوا شوند و در نهایت اگر این امر محقق شود، جامعه لیاقت ظهور امام زمان(عج) را پیدا می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: دشمن همیشه در حال دشمنی علیه ملت ایران و انقلاب اسلامی است، باید برای توطئه‌های بعدی دشمن آماده بوده و مراقب تبلیغات دروغین و شیطنت‌های دشمن باشیم. همچنین برای مقابله با نیرنگ دشمن باید مجلسی قدرتمند و بابصیرت داشته باشیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در سال جاری عنوان کرد: همه باید دقت کرده و نمایندگانی را به مجلس آینده بفرستیم که با مردم زندگی می‌کنند و درد ملت را می فهمند. به قول شهید آیت الله بهشتی، کسانی که قصه گرسنگی مردم را در کتاب‌ها نمی‌خوانند و این گرسنگی را از نزدیک درک می‌کنند. نمایندگانی را باید انتخاب کنیم که زمستان را پشت پنجره کاخ‌های خود تماشا نمی‌کنند و سرما و گرما و گرفتاری مردم را از نزدیک درک کرده‌اند.

وی ادامه داد: راهپیمایی بازگشت برای فلسطینیان نیز برای ما بسیار قابل اهمیت است زیرا غربی‌ها می‌خواستند با نقشه شوم معامله قرن فریب و نیرنگ و تحمیلی برای فلسطینی‌ها داشته باشند و آنها را قانع کنند که ما به دنبال صلح و سازش هستیم، اما بیداری مردم فلسطین و برگزاری راهپیمایی بازگشت سیلی محکمی برای کسانی بود که به دنبال اجرای معامله قرن بودند.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان