پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

اختصاص بیش از یک میلیارد ریال بودجه در حمایت از طرح‌هاي پژوهشي
کد خبر: ۳۳۹۰۱۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۲۱ ساعت: ۱۴:۰ ↗ لینک کوتاه

مدير عامل شهرك‌هاي صنعتي استان قزوين خبر داد

اختصاص بیش از یک میلیارد ریال بودجه در حمایت از طرح‌هاي پژوهشي

مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان قزوين گفت: سال گذشته مبلغ يك ميليارد ریال و در سال جاری يك ميليارد و ۲۰۰ميليون ریال در راستاي حمايت از طرح‌هاي پژوهشي، فناوري و بهره‌وري بودجه اختصاص داده شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ حميدرضا خانپور در حاشيه مراسم اختتاميه گراميداشت هفته پژوهش و فناوري اظهار کرد: طرح‌هاي پژوهشي با عناوين شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر مشارکت سرمایه گذاران، تحلیل و آنالیز ۱۹۶واحد صنعتی و توليدي مستقر در شهرک صنعتی کاسپین از نظر میزان مصرف انرژی، هزینه‌های انرژی، وضعیت بهره وری، فعالیت و رکود تولید، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها، شیفت‎های کاری با همكاري معاونت پژوهشی دانشگاه بین المللی امام خميني(ره) قزوين انجام شده است.

وي میزان اشتغال پایدار، تاثیرات مثبت و منفی تحریم، آیتم‌های هدر رفت انرژی، طول عمر شهرک صنعتی و ضریب نفوذ فناوری را از عمده‌ترين فرصت‌ها و تهديدهاي طرح‌هاي پژوهشي در شهرك‌ها و نواحي صنعتي عنوان كرد.

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان همچنين در خصوص طرح‌هاي پژوهشي كاربردي در حوزه صنايع كوچك افزود: حمايت از خوشه‌هاي صنعتي از قبيل خوشه‌هاي انگور و كشمش، خوشه بسته‌بندي و شيريني سنتي با هدف توسعه خوشه‌ها و استفاده از مشاوران - اساتيد در راستاي رفع مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب در این بخش از مجموعه فعاليت‌هاي طرح‌هاي پژوهشي كاربردي است.

خانپور تصريح كرد: در سال گذشته مبلغ يك ميليارد ريال و در سال جاری يك ميليارد و 200ميليون ريال در راستاي حمايت از طرح‌هاي پژوهشي، فناوري و بهره‌وري بودجه اختصاص داده شد.

این مقام مسئول گفت: در مطالعات تدوین شرح خدمات رصدخانه شهرک صنعتی كاسپين نیازها، نقاط قوت و ضعف، ساختار و وظایف سازمانی مورد ارزیابی قرار گرفته و شرح خدمات مبتنی بر مدل راهبردهای تدافعی پیشنهادهایی با رویکرد هزینه حداقلی و بهره‌برداری با هدف توسعه سرمایه گذاری، گزارش‌دهی و پیاده سازی مدل اولیه شهرک صنعتی هوشمند از طریق نصب برخی سنسورها برای پایش وضعیت زیست محیطی و ایمنی در بستر وب ارائه شده است.

گفتنی است؛ در مراسم آئین تجلیل از پژوهشگران و دستگاه‌های برتر برگزیده پژوهشی استان از حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین به عنوان دستگاه اجرایی برتر و برگزیده جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری استان قزوین تجليل شد.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها