۰۵/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۳ دوشنبه

صبح قزوین ۲۰۷نفر در استان قزوین داوطلب نمایندگی مجلس شدند/ اعلام آمار نهایی تا پایان امشب
کد خبر: ۳۳۸۹۳۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۱۶ ساعت: ۲۰:۲۵ ↗ لینک کوتاه

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین:

۲۰۷نفر در استان قزوین داوطلب نمایندگی مجلس شدند/ اعلام آمار نهایی تا پایان امشب

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: در رو پایانی ثبت نام از داوطلبین مجلس یازدهم، ۲۰۷نفر برای سه حوزه انتخابیه قزوین ثبت نام کرده‌اند.

۲۰۷نفر در استان قزوین داوطلب نمایندگی مجلس شدند/ اعلام آمار نهایی تا پایان امشب

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ اظهار کرد: در پایان روز آخر از ثبت نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی 207نفر در سه حوزه انتخابیه استان ثبت نام کرده که البته با توجه به نهایی نشدن برخی ثبت نام‌ها آمار نهایی تا پایان امشب اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: 182نفر از داوطلبین آقا و 25نفر خانم هستند که به ترتیب 88و 12درصد از شرکت کنندگان را شامل می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین ابراز کرد: 121نفر در حوزه قزوین، آبیک و البرز، 48نفر در حوزه بوئین زهرا و آوج و 38نفر نیز در حوزه تاکستان قرار دارند و در مجموع تعداد ثبت نامی‌ها نسبت به دوره پیشین افزایش 35/2درصدی داشته است.

وی افزود: 171نفر از داوطلبین دارای مدرک کارشناسی ارشد، 30نفر دکتری و شش نفر نیز دارای تحصیلات حوزوی هستند و در رده سنی 30تا 74سال قرار دارند.

این مقام مسئول عنوان کرد: در بین داوطلبان هشت نماینده فعلی و ادوار، 23استاد دانشگاه، 10پزشک، 37فرهنگی و 58کارمند وجود دارد.

گفتنی‌ است؛ تا 10روز آینده صلاحیت ثبت‌نام کنندگان بررسی و تایید شدگان اعلام می‌شوند، همچنین علت عدم تایید صلاحیت نیز به‌صورت کتبی به فرد داوطلب اعلام می‌شود.

درواقع 10روز آینده مشخص می‌شود که چه افرادی به صحنه رقابت انتخاباتی وارد می‌شوند، طی این 10روز و همچنین پیش از آغاز مهلت قانونی تبلیغات هرگونه تبلیغ در راستای اخذ رای تخلف محسوب می‌شود.

انتهای پیام/۶۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان