پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

ثبت نام ۱۴۰داوطلب قزوینی برای یازدهمین دوره مجلس/ زمان نام‌نویسی تمدید نمی‌شود
کد خبر: ۳۳۸۹۱۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۱۵ ساعت: ۱۹:۳۲ ↗ لینک کوتاه

رئیس ستاد انتخابات استان خبر داد

ثبت نام ۱۴۰داوطلب قزوینی برای یازدهمین دوره مجلس/ زمان نام‌نویسی تمدید نمی‌شود

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: تا پایان روز ششم ۱۴۰نفر برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس ثبت‌نام کردند.

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ اظهار کرد: تعداد داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا پایان روز ششم به140 نفر رسید که تعدادی از آن‌ها ازطریق وزارت کشور و تعدادی نیز از طریق مراجعه به فرمانداری‌ها داوطلبی خود را اعلام کرده‌اند.

وی ادامه داد: 82نفر از ثبت نامی‌ها از حوزه قزوین، آبیک و البرز، 35نفر از حوزه بوئین‌زهرا و 23نفر نیز از حوزه تاکستان هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین ابراز کرد: 86درصد از داوطلبین مرد و 14درصد، خانم هستند و میزان ثبت نامی‌ها نسبت به دوره دهم که 101نفر بوده، 83/6درصد افزایش یافته است.

وی افزود: 84/2درصد از داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ارشد، 12/8درصد دکتری و سه درصد نیز دارای مدارک حوزوی هستند.

این مقام مسئول عنوان کرد: رده سنی ثبت‌نام کنندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا پایان روز ششم بین 30تا 74سال است.

وی در ادامه گفت: درمجموع سه نماینده فعلی و سه نماینده ادوار مختلف مجلس، 17استاد دانشگاه و هفت پزشک در بین داوطلبین حضور دارند.

حبیبی تاکید کرد: فردا آخرین روز از مهلت ثبت‌نام است و این تاریخ به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود، از این رو علاقمندان و افرادی که دارای توانایی هستند؛ می‌توانند جهت ثبت‌نام تا ساعت 18فردا به حوزه‌های انتخابیه استان مراجعه کنند.

گفتنی است؛ تا پایان روز پنجم، تعداد داوطلبان نمایندگی در استان 109نفر بود که 66نفر در حوزه مرکزی شهرستان‌های قزوین، آبیک و البرز، 26نفر در حوزه بوئین زهرا و 17نفر نیز در حوزه تاکستان ثبت‌نام کردند.
انتهای پیام/۶۰۰۶

دیدگاه ها