پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۴۰۰ کیلوگرم گوشت منجمد تاریخ گذشته در قزوین توقیف شد
کد خبر: ۳۳۸۸۲۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۱۱ ساعت: ۱۲:۱۰ ↗ لینک کوتاه

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی استان قزوین:

۴۰۰ کیلوگرم گوشت منجمد تاریخ گذشته در قزوین توقیف شد

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی استان از توقیف بیش از ۴۰۰کیلوگرم گوشت منجمد تاریخ گذشته در قزوین خبر داد.

یداله کلهر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: پیرو گزارشات واصله مبنی بر عرضه و توقیف محموله‌های گوشت منجمد تاریخ منقضی در سایر استان‌ها، به همه مراکز طبخ غذا و رستوران‌ها در سطح استان هشدار داده شده به تاریخ انقضاء گوشت دقت لازم را مبذول دارند.

وی با اشاره به اعتبار یکساله گوشت گوساله منجمد افزود: برخی از توزیع کنندگان گوشت منجمد، با خرید گوشت‌هایی که تاریخ انقضاء چندروزه دارند و یا تاریخ گذشته هستند به دلیل قیمت پایین‌تر، گوشت‌ها را در سطح رستوران‌ها و مراکز طبخ غذا توزیع می‌کنند که این گوشت‌ها در صورت عدم مصرف در زمان مقرر، در صورت تاریخ گذشته بودن توسط بازرسان دامپزشکی توقیف خواهد شد که تاکنون یک مورد از این افراد شناسایی و نسبت به توقیف بیش از ۴۰۰کیلوگرم گوشت منجمد تاریخ گذشته از این فرد اقدام شده است.

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی استان قزوین تصریح کرد: متاسفانه مواردی نیز گزارش شده که واحدهای غذاپزی پس از انقضاء تاریخ گوشت گرم و یا منجمد، محموله گوشت قرمز را از لفاف مربوطه خارج کرده و یا چرخ می‌کنند که تاریخ تولید و انقضای آن مشخص نباشد، که بازرسان دامپزشکی در صورت مشاهده مواردی از این دست هرگونه فرآورده خام دامی با محموله مورد نظر به عنوان بدون هویت برخورد کرده، محموله مورد نظر را توقیف و تصمیمات لازم را اتخاذ خواهند کرد.

وی تاکید کرد: دامپزشکی افرادی را که نسبت به توزیع و مصرف گوشت‌های فاقد مشخصات و یا تاریخ گذشته اقدام کنند، به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.

کلهر در ادامه گفت: شهروندان برای تهیه گوشت منجمد و تازه به تاریخ انقضای مندرج روی گوشت دقت کنند و در صورت مشاهده تخلف مراتب را از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ به دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

وی در پایان بیان کرد: اداره‌کل دامپزشکی به صورت ۲۴ساعته آماده دریافت گزارش تخلفات احتمالی در زمینه بهداشت فرآورده‌های خام دامی است.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها