پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

وظیفه اصلی اشتغال‌زایی برعهده دولت است/ دولتمردان در فراهم ساختن زیرساخت‌های اشتغال ضعیف عمل کرده‌اند
کد خبر: ۳۳۸۴۶۱ نویسنده: عیدعلی کریمی تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۸/۲۱ ساعت: ۱۴:۳۰ ↗ لینک کوتاه

رئیس خانه کارگر استان قزوین:

وظیفه اصلی اشتغال‌زایی برعهده دولت است/ دولتمردان در فراهم ساختن زیرساخت‌های اشتغال ضعیف عمل کرده‌اند

رئیس خانه کارگر قزوین گفت: برای اشتغال همه باید تلاش کنیم چرا که این موضوع در حوزه یک وزارت خانه و فرد و رئیس جمهور تحقق نمی‌یابد اما نکته مهم این است که وظیفه اصلی دراین باره به عهده دولت است.

عیدعلی کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ درباره وظیفه اشتغالزایی دولت اظهار کرد: برای اشتغال همه باید تلاش کنیم، چراکه این موضوع در حوزه یک وزارتخانه و فرد و رئیس جمهور تحقق نمی‌یابد اما نکته مهم این است که وظیفه اصلی در این باره به عهده دولت است.

وی ادامه داد: لازم است دولت زیرساخت‌ها را فراهم کند تا جوانان دارای شغل شوند و مشکل بیکاری که از معضلات بزرگ جامعه است، حل شود و وظیفه اصلی نیز بر عهده دولت است.

رئیس خانه کارگر قزوین ابراز کرد: حتی تاکنون دولت نقش فراهم کردن زیرساخت‌های اشتغال را نیز به‌خوبی ایفا نکرده است، زیرا درصورت تحقق این وظیفه ما شاهد بیکاری نبودیم.

وی اذعان کرد: امروز در بخش‌های مختلف مشکلاتی وجود دارد و تحریم نیز ازجمله آن‌هاست، اما موضوع اشتغال باید با تکیه بر داخل حل شود.

کریمی در پایان عنوان کرد: برخی براین باورند که با اصلاح قانون کار می‌توان زمینه سرمایه گذاری خارجی و درنتیجه اشتغال را فراهم کرد، اما این ادعای درستی نیست و لازم است با تکیه بر توان داخلی مشکل بیکاری رفع شود.

انتهای پیام/۶۰۰۶‌

دیدگاه ها