پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

طرح میعاد در قزوین الگویی برای سایر شهرهاست/ ضرورت کاهش معدل سنی نمازگزاران جمعه
کد خبر: ۳۳۸۳۴۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۸/۱۴ ساعت: ۱۶:۵۴ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

طرح میعاد در قزوین الگویی برای سایر شهرهاست/ ضرورت کاهش معدل سنی نمازگزاران جمعه

آیت الله عابدینی گفت: ستاد نماز جمعه قزوین در طرح میعاد کار فاخری انجام داده که الگویی برای شهرهای دیگر است و باید شروعی برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های گسترده‌تر باشد تا در همه بخش‌ها نگاه همه جانبه به وجود بیاید و ضعف‌های موجود کاملا برطرف شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ آیت‌الله عابدینی در مراسم افتتاح طرح دانش آموزی میعادِ ستاد نمازجمعه قزوین که عصر امروز(سه شنبه) در مسجدالنبی برگزار شد، اظهار کرد: به دست اندرکاران این مجموعه و طرح فرهنگی میعاد تبریک می‌گویم که با ابتکار و نوآوری این طرح را اجرایی کردند و الگویی برای ارائه به شهرهای دیگر است.

وی تصریح کرد: امام علی(ع) فرمودند قلب‌های خود را با ذکر و یاد خدا آباد کنید چرا که با قلب غیر آباد نمی‌توان کار اثرگذار انجام داد و کسانی که به خدا و قیامت ایمان دارند صاحب دل‌های آباد هستند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: خدا می‌فرماید تنها کسانی می‌توانند مساجد را آباد کنند که به خدا و روز رستاخیز ایمان دارند و هر کجا مسجد و کار اثرگذاری دیده می‌شود توسط کسانی صورت می‌گیرد که ایمان دارند. 

وی افزود: اهتمامی که خدا برای نماز جمعه دارد هنوز  به فرهنگ نماز جمعه تبدیل نشده است و فاصله زیادی با تاکیدات جدی خداوند در امر نماز جمعه داریم.

نماینده ولی فقیه در قزوین خاطرنشان کرد: خدا می‌فرماید هر اشتغالی در زمان نماز جمعه دارید را رها کنید چرا که این به نفع شماست، نماز هم تمام می‌شود جمعه به پایان نمی‌رسد و هر آورده‌ای از شرکت در نماز جمعه بدست آورده‌اید را نشر دهید.

وی عنوان کرد: اگر حکومت اسلامی و شیعی داریم باید نماز جمعه داشته باشیم چرا که این فریضه عرصه گفتمان دینی و بهترین عرصه و رسانه در نظام دینی محسوب می‌شود، از این رو لازم است هر روز بسترسازی بیشتری برای حضور جدی‌تر اقشار جامعه در نماز جمعه انجام دهیم.

امام جمعه قزوین گفت: ستاد نماز جمعه قزوین در طرح میعاد کار فاخری انجام داده است و باید این طرح شروعی باشد برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های گسترده‌تر تا در همه بخش‌ها نگاه همه جانبه به وجود بیاید و ضعف‌های موجود کاملا برطرف شود.

وی ابراز کرد: باید دغدغه داشته باشیم تا معدل سنی نمازگزاران جمعه کاهش پیدا کند و تحقق این هدف مهم مستلزم برنامه‌ریزی دقیق و همه جانبه است.

عابدینی اظهار کرد: انقلاب با مشارکت همه نسل‌ها به پیروزی رسید و امروز هم باید تمام اقشار پای کار تمام عرصه‌های انقلاب نظیر نماز جمعه باشند تا کارها به درستی پیش برود و چنین طرح‌هایی در راستای چنین رسالت‌هایی است.

وی ادامه داد: در نماز جمعه نباید بگوییم ما میزبان هستیم و کاری کنیم تا همه اقشار، خود را میزبان نماز جمعه بدانند و پای کار فعالیت‌ها و برنامه‌ها باشند.

نگاه ویژه به دانش آموزان در طرح‌های نماز جمعه

علی‌ شفیعی‌شاد رئیس ستاد نماز جمعه قزوین نیز در ابتدای این مراسم گفت: در مجموع برنامه‌ها و طرح‌هایی که در مجموعه نماز جمعه شروع شده به حضور جدی‌تر دانش آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور، نگاه ویژه‌ای دارد.

وی افزود: از دو سال پیش برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای این طرح صورت گرفت و با مسئولان آموزش و پرورش و کارشناسان مختلف جلسات متعددی داشتیم و در نهایت به مدل طرح میعاد رسیدیم. 

شفیعی‌شاد خاطرنشان کرد: فضایی که آماده شده، زیرساختی است که می‌توانیم مدل‌های دیگری را نیز در این فضا اجرایی کنیم و قشرهای دیگری نظیر دانشجویان نیز طرح‌های خود را در این قالب اجرایی کنند.

رییس ستاد نماز جمعه قزوین عنوان کرد: ‌طرح میعاد یکی از مجموعه طرح‌های ستاد نماز جمعه است که با هدایت‌های آیت‌الله عابدینی پیش رفت و بنا داریم هر فصل یک طرح را اجرایی کنیم و برای تحقق این رسالت نیازمند همکاری مسئولان هستیم.

 

وی افزود: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دغدغه جدی در حوزه دانش آموزان دارند و بخاطر دغدغه ایشان ما به عرصه دانش‌آموزان ورود نموده و طرح میعاد را اجرایی کردیم.

انتهای پیام/۲۰۰۲

دیدگاه ها