پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۳۶ مورد تغییر کاربری غیر مجاز در قزوین قلع و قمع شد
کد خبر: ۳۳۸۲۹۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۸/۱۳ ساعت: ۹:۲۴ ↗ لینک کوتاه

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

۳۶ مورد تغییر کاربری غیر مجاز در قزوین قلع و قمع شد

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۳۶ مورد حکم قلع و قمع تغییر کاربری غیر مجاز در شهرستان قزوین اجرا شد.

پرویز عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: طی یک ماهه گذشته 36مورد حکم قطعی قلع و قمع بناهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان قزوین اجرا شده است.

وی افزود: این بناهای شامل؛ دیوارکشی، بنا و ساخت و ساز غیرمجاز است که طی یک ماه اخیر با حضور نماینده دادستان و استانداری، نیروی انتظامی و فرماندهی یگان حفاظت از اراضی کشاورزی و اموراراضی شهرستان قزوین اجرا شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: این احکام درروستاهای؛ زرشک ، رزجرد ، رشتقون ، میانبر ، آشنستان ، مرزعه میانچال، حوالی امام زاده اباذر، مزرعه میانچال، شفیع آباد، نیاق و الولک، نجف آباد و پرسه (بلوک پرمخاطره ) تخریب شده که با اجرای آن بیش از 15 هکتار از اراضی اعاده به وضع سابق برگشت داده شد.

به گفته وی به منظور حفظ و حراست از اراضی کشاورزی، زارعی و باغی به عنوان منابع ملی و حیاتی در تامین امنیت غذایی، و همچنین در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها این احکام اجرا شده است.

این مسئول از شهروندان درخواست کرد: جهت حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی با شماره تلفن 131 تماس بگیرند.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها