پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

بسیار ساده‌لوحی است که بگوییم امریکا دست از دشمنی با ایران برداشته است/ تنها مسیر پیشرفت و توسعه، مقاومت و خودباوری در برابر قدرت‌طلبان جهان است
کد خبر: ۳۳۸۲۹۶ نویسنده: داود محمدی تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۸/۱۳ ساعت: ۸:۴۵ ↗ لینک کوتاه

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در مصاحبه با صبح قزوین:

بسیار ساده‌لوحی است که بگوییم امریکا دست از دشمنی با ایران برداشته است/ تنها مسیر پیشرفت و توسعه، مقاومت و خودباوری در برابر قدرت‌طلبان جهان است

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: پیام ۱۳آبان به دنیا این است که تنها راه رشد و توسعه و تعالی از مسیر ایستادگی، مقاومت و خودباوری می‌گذرد و هر روشی جز این در مقابل زورمداران و سلطه طلبان مانند اشک کبابی است که باعث طغیان آتش می‌گردد.

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ درباره جنایات امریکا اظهار کرد: با مطالعه و بررسی تاریخ کشورمان به وضوح مشخص است که امریکا در تمان ادوار، جنایت‌ها و خیانت‌های فراوانی را در حق ملت ایران رقم زده است، حمایت همه جانبه از رژیم طاغوت به عنوان ژاندارم منطقه، دست اندازی به منافع کشور، توهین به ملت با قانون کاپیتولاسیون پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از جمله آن‌هاست.

وی ادامه داد: تحمیل جنگ هشت ساله، کودتاهای رنگارنگ؛ تلاش برای ایجاد تفرقه در میان صفوف فشرده ملت با دامن زدن به موضوعات قومی و مذهبی و تهاجم فرهنگی، جنگ نرم، تحریم‌های ظالمانه، کشتن مردم بی ‌گناه و حمایت از گروه‌های تروریستی همه و همه مبین آن است که ملت ما از امریکا حتی لحظه‌ای حسن نیت ندیده‌اند و لذا بسیار ساده لوحی است که تصور کنیم امریکا از نیات پلید و شوم خود دست برداشته و یا درصدد ایجاد ارتباط دوستانه با ماست.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس ابراز کرد: امام راحل (ره) با شناخت کامل و عمیقی که از امریکا داشتند رابطه میان ایران و آن را به رابطه گرگ و میش تعبیر کردند و هرچه بیشتر می‌گذرد ما به عمق این معنا بیشتر پی می‌بریم و باید در مقابل دشمن‌تا بن دندان مسلح از آمادگی و هوشمندی کامل در تمامی ابعاد برخوردار باشیم تا بتوانیم به توطئه‌های تو در تو و رنگارنگشان پاسخ مناسب دهیم.

وی عنوان کرد: همواره نیاز به عنوان یکی از پایه‌های اصلی ابداع و خلاقیت و خوداتکایی به شمار می‌رود و تحریم‌ها اگرچه فشارهایی را به مردم‌ عزیز و صبور ما وارد کرده و مسئولین باید با اتخاذ راه کارهای مناسب در راستای کاهش این فشارها تلاش جهادی نمایند اما از طرف دیگر تحریم‌های ظالمانه امریکا تهدیدی است که ملت و مسئولین فهیم و بصیر کشورمان با هوشمندی آن را در بسیاری از زمینه‌ها به فرصت تبدیل کردند.

بودجه دولت در سال 99 بدون وابستگی به نفت است

این مقام مسئول ادامه داد: همواره وابستگی بودجه ما به نفت به عنوان یک مشکل اساسی مطرح بود که در بودجه سال 99این موضوع مرتفع گردید و بودجه دولت بدون وابستگی به نفت است و عواید حاصل از فروش نفت به هیچ وجه صرف  هزینه‌های جاری کشور نمی‌شود.

وی بیان کرد: در زمینه خودکفایی به بنزین‌، تحریم‌ها باعث شد نه تنها در زمینه تولید بنزین خودکفا شویم بلکه به صادرات آن نیز دست پیدا کردیم، همچنین در زمینه تولید بسیاری از داروها به جوانان خودمان متکی شده‌ایم و در بسیاری از موارد، دیگر نیازی به واردات دارو نداریم، در زمینه بنیه دفاعی نیز امروز توان کشور در دنیا مثال زدنی است و قوی‌ترین تجهیزات دشمنان در برابر قدرت دفاعی ما ناتوان شده‌ان، درمجموع تحریم‌ها موجب رشد و بالندگی ملت و اعتلا و توسعه  گردید.

رئیس کمیسیون اصل 90مجلس اذعان کرد: برجام تجربه‌ای ارزشمند برای همه دنیاست و عملکرد امریکا در برجام نشان داد که هیچ کشوری نباید به آن اعتماد کند؛ چراکه این کشور در بدعهدی و پیمان شکنی سرآمد است و دیدیم که به هم پیمانان سنتی و دیرینه خود نیز رحم نمی‌کند و تنها چیزی که برای او مهم است صرفا اندیشیدن به منافع سلطه جویانه‌اش است.

وی تاکید کرد: همواره در تمامی دولت‌های امریکا مشی سلطه جویی جریان داشته و اکنون رئیس جمهور فعلی آن‌ها از این چهره کریه نقاب برداشته و واقعیت پشت پرده آن برای تمام دنیا به وضوح مشخص شده است.

محمدی با بیان پیام 13آبان امسال به جهان گفت: پیام 13آبان به دنیا این است که تنها راه رشد و توسعه و تعالی از مسیر ایستادگی، مقاومت و خودباوری می‌گذرد و هر روشی جز این در مقابل زورمداران و سلطه طلبان مانند اشک کبابی است که باعث طغیان آتش می‌گردد.

انتهای پیام/۶۰۰۶

دیدگاه ها