پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

تیم ملی والیبال ایران - چین تایپه/ کار آسان شاگردان کولاکوویچ برای رسیدن به نیمه نهایی
کد خبر: ۳۳۷۵۸۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۶/۲۸ ساعت: ۹:۱۷ ↗ لینک کوتاه

والیبال قهرمانی آسیا؛

تیم ملی والیبال ایران - چین تایپه/ کار آسان شاگردان کولاکوویچ برای رسیدن به نیمه نهایی

تیم‌های ملی والیبال ایران و چین تایپه امروز از ساعت ۱۸:۳۰ در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا با هم دیدار می‌کنند.

به گزارش سرویس ورزشی صبح قزوین؛تیم‌های ملی والیبال ایران و چین تایپه در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه امروز پنجشنبه به مصاف یکدیگر می‌روند. شاگردان کولاکوویچ باید برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها که برای چهارمین مرتبه به میزبانی تهران برگزار می شود، برنده این بازی باشند.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین میزبانی خود در سال ۱۹۹۵ به عنوان پنجمی رسید و در میزبانی بعدی که نزدیک به ۲۰ سال بعد و در سال ۲۰۱۳ انجام شد عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

بلند قامتان ایران در سومین میزبانی خود به عنوان نایب قهرمانی رسیدند و حالا بسیاری از هواداران منتظرند تا والیبال ایران با یک قهرمایی دیگر به استقبال رقابت‌های انتخابی المپیک و سپس المپیک برود.

تیم ایران در این دوره از رقابت‌های قهرمانی آسیا با تیم‌های سریلانکا. قطر و استرالیا هم گروه بود و موفق شد به دو پیروزی برابر سریلانکا و قطر دست پیدا کند و تنها با یک شکست برابر استرالیا به مرحله دوم برسد.

ایرانی‌ها در مرحله دوم با چین و هند بازی کرده و با دو پیروزی ارزشمند برابر این تیم‌ها به مرحله یک چهارم نهایی رسیدند.

تیم ملی کشورمان در صورت برد در این دیدار باید در نیمه نهایی بازی کند.

تیم ملی والیبال ایران - چین تایپه/ کار آسان شاگردان کولاکوویچ برای رسیدن به نیمه نهایی

 

حریف ایران یعنی چین تایپه هم در مرحله گروهی با ژاپن. تایلند و هنکگ کنگ هم گروه بود. چین تایپه ای‌ها موفق به شکست هنگ کنگ و تایلند شدند و برابر ژاپن شکست خوردند. آن‌ها در ادامه کار هم با کره جنوبی و پاکستان هم گروه شدند و با شکست برابر کره جنوبی و برد برابر تایلند به مرحله بعدی رسیدند.

چین تایپه سابقه حضور در المپیک را ندارد و در یک دوره حضورش در جام جهانی در سال ۱۹۸۶ هم به عنوان پانزدهمی رسید.

آن‌ها در رقابت‌های قهرمانی آسیا در سال های ۱۹۸۳ و ۱۹۹۷ به عنوان چهارمی رسیدند. در بازی‌های آسیایی هم در سال های ۱۹۹۸ و ۲۰۱۸ به عنوان سوم دست یافتند.

 

انتهای پیام/1404

منبع:باشگاه خبرنگاران

دیدگاه ها