پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

اغلب حوادث در قزوین ناشی از خستگی و خواب آلودگی است/ فوت ۱۱۵ نفر از ابتدای سال جاری در تصادفات
کد خبر: ۳۳۷۵۸۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۶/۲۷ ساعت: ۱۴:۴۱ ↗ لینک کوتاه

رئیس پلیس راه استان:

اغلب حوادث در قزوین ناشی از خستگی و خواب آلودگی است/ فوت ۱۱۵ نفر از ابتدای سال جاری در تصادفات

رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد کاهش ۲۳ درصدی مجموع تصادفات در استان قزوین هستیم.

 

سرهنگ نصراله بیگلری در گفت‌وگو با اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: با افزایش گشت‌های پلیس، نظارت هوشمند و آموزش رانندگان در رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، سوانح جاده ای در فصل تابستان ۴۵ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: سوانح جرحی، فوتی، خسارتی در جاده های استان قزوین در مجموع ۴۴ درصد در دو ماه گذشته کاهش یافته است.

بیگلری یادآورشد: در پنج ماهه سال جاری تاکنون تعداد کشته‌ها از ۱۲۵ نفر به ۱۱۵ نفر رسیده و شاهد کاهش هشت درصدی تعداد کشته شدگان در سوانح جاده ای استان قزوین هستیم.

رئیس پلیس راه استان از آمادگی عوامل این یگان برای پوشش محورهای مواصلاتی در زمان تعطیلات پایانی دور دوم سفرهای تابستانی خبر داد.

وی ادامه داد: با توجه به روزهای پایانی تعطیلات تابستانی و پیش بینی افزایش چشمگیر حجم سفر در راه‌های استان پلیس راه با اتخاذ تدابیر لازم و استفاده از گشت‌های پلیسی محسوس و نامحسوس ایمنی سفر را در کلیه محورهای مواصلاتی استان برقرار خواهد کرد.

وی گفت: ۷۰ درصد تردد در محورهای مواصلاتی استان در آزادراه‌ها صورت می‌گیرد و بیشترین سوانح نیز در همین محورهاست، لذا باید برای هوشمند سازی کنترل ترافیک و نصب دوربین ثبت تردد و تخلف همکاری بیشتری صورت گیرد.

وی ادامه داد: تعداد ۵۰دستگاه دوربین هوشمند ثابت و ۳۶دستگاه دوربین کنترل سرعت دستی برای کنترل تخلفات رانندگی در جاده‌ها به منظور رصد کامل نحوه رانندگی رانندگان با هدف برخورد قاطع و پیشگیرانه با تخلفات و جلوگیری از بروز هرگونه حوادث تلخ به کارگیری خواهد شد.

آمادگی پلیس راه قزوین برای دور دوم سفرهای تابستانی در قزوین

بیگلری اضافه کرد: با توجه به موقعیت جغرافیائی خاص و استراتژیک استان قزوین به عنوان ترمینال و کریدور تردد وسایط نقلیه به استان های غربی  - مرکزی شمالی  و شمال غرب کشور از عصر روز چهار شنبه ۲۷ شهریور ماه  تا روز یک شنبه ۳۱ شهریور ماه شاهد افزایش تردد وسایل نقلیه در کلیه راه های استان خواهیم بود که برای ایجاد امنیت ترافیکی برای رانندگان محترم پلیس راه استان با برگزاری جلسات هماهنگی متعدد تدابیر لازم را در این زمینه اتخاذ کرده است.

این مقام انتظامی با اشاره به استقرار ۶ ایستگاه پلیس راه جاده ای گفت: با توجه به این که به صورت روزانه بالغ بر ۲ هزار دستگاه اتوبوس در حال تردد در جاده های استان می باشند نظارت و کنترل مستمر بر رفتار رانندگان ناوگان مسافربری با استفاده از دوربین های نظارتی و سامانه هوشمند کنترل الکترونیکی با دقت انجام خواهد شد.

رئیس پلیس راه استان با بیان این که اغلب تصادفات در راه‌های استان ناشی از خستگی و خواب آلودگی است، به رانندگان توصیه کرد: قبل از شروع سفر از سلامت فنی وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کرده و در زمان رانندگی سرعت مطمئنه را رعایت و از ارتکاب هرگونه تخلف رانندگی پرهیز و پس از هر ۲ ساعت رانندگی مستمر ۳۰ دقیقه استراحت کنند.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها