پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

رژه اقتدار نیروهای مسلح با حضور ۱۷ یگان برگزار می‌شود/ انجام ۳۰۰عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس
کد خبر: ۳۳۷۵۷۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۶/۲۷ ساعت: ۱۲:۵۰ ↗ لینک کوتاه

جانشین فرمانده سپاه استان قزوین:

رژه اقتدار نیروهای مسلح با حضور ۱۷ یگان برگزار می‌شود/ انجام ۳۰۰عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس

جانشین فرمانده سپاه استان قزوین با اشاره به برگزاری رژه نیروهای مسلح با حضور ۱۷یگان گفت: راهبرد امام خمینی(ره) مبنی بر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی باعث رسیدن مسلمانان به عظمت و اقتدار و مخالفت استکبار جهانی با این انقلاب شد اما امروز با رشادت‌های انجام گرفته از اقتداری مثال زدنی برخوردار هستیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، سرهنگ عباس برزگر در نشست خبری فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان قزوین که ظهر امروز(چهارشنبه) در آستانه هفته دفاع مقدس و برگزاری رژه اقتدار 31شهریور در سپاه صاحب الامر(عج) برگزار شد، اظهار کرد: در طی چهل ساله گذشته و حتی پیش از پیروزی انقلاب شعار امام خمینی(ره) به‌عنوان راهبرد و مبنی بر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی باعث رسیدن مسلمانان به عظمت و اقتدار و مخالفت استکبار جهانی با این انقلاب شد. 

وی ادامه داد: با اینکه رئیس حکومت در زمان پیش از انقلاب کشور فاسد بود، اما در همان برهه از زمان مردمانی مومن داشتیم و مبارزه‌های رئیسعلی دلواری، میرزا کوچک خان جنگلی، شهید نواب صفوی و سایر شهدا باعث شد مقابل ظلم کوتاه ایستادگی کرده و به پیروزی برسیم.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین ابراز کرد: با بازگرداندن محمدرضاشاه با کودتا و سرنگونی حکومت مصدق پای امریکا به ایران باز شد و از آن زمان تاکنون دشمنی استکبار جهانی همراه ماست.

وی افزود: تشکیل حکومت جمهوری اسلامی صرفا یکی از ماموریت انقلاب اسلامی بود و صدور انقلاب و جبهه مقاومت نیز از دیگر اهداف انقلاب بود.

این مسئول عنوان کرد: در اوایل انقلاب با پدیده‌هایی همچون خلق خوزستان، ترکمنستان، درگیری‌های منافقین و تشکیل کابینه دولتِ اول انقلاب و نفوذ افراد غیرانقلابی همچون بنی صدر مواجه بودیم که بخشی از توطئه استکبار جهانی بود و پس از آن نیز با جنگ نظامی و سخت کشور ما را مورد حمله قرار داد.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه در ابتدای انقلاب نیروهای نظامی کشور نوپا بود صدام به ایران حمله کرد، اما با حمایت نیروهای مردمی اهداف آن‌ها محقق نشد و به فرموده امام خمینی(ره) ما سیلی محکمی به دشمن زدیم. 

ضعف استکبار جهانی مقابل اقتدار جمهوری اسلامی

برزگر اذعان کرد: باتوجه به شرایط آن زمان اتحاد جماهیر شوری، ایالت متحده و بسیاری از کشورهای خارجی با کمک صدام جنگ را بر ما تحمیل کردند، اما اکنون در شرایطی قرار داریم که تمام هیمنه و ابهت استکبار جهانی که در عربستان سعودی تجلی کرده و همین طور امریکا در برابر کشور ما ضعف دارند.

وی ادامه داد: امروز با فداکاری شهدای انقلاب اسلامی و مدافع حرم اسلامی در سراسر کشور اقتدار جمهوری اسلامی زبان زد خاص و عام است و البته مودت و صمیمیتی که در بین تمام مردم تحت حمایت رهبر معظم انقلاب حاصل شده در تحقق این موضوع نقش داشته است.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین ابراز کرد: با جاری شدن احکام و شریعت اسلامی، دستورات رهبر معظم انقلاب و اعتماد به یاری خداوند است که اقتدار در نظام اسلامی و جبهه مقاومت و اضمحلال دشمنان تحقق یابد. 

وی افزود: فعالیتی که رسانه‌ها انجام می‌دهند در ایجاد وحدت و تقویت روحیه مقاومت و ایثار موثر است؛ درواقع باید در کنار نقد و مطالبه گری بحمایت از نیروهای مسلح نیز منتقل شود چراکه با آسیب دیدن نیروهای مسلح کل بدنه نظام آسیب می‌بیند.

این مسئول گفت: نیروهای مسلح ماموریت‌های متنوعی را در کشور انجام می‌دهند و در شرایط مختلف حضور دارند که خدمت رسانی در سیل اخیر و حوادث غیرمترقبه از جمله آنهاست.

وی ادامه داد: دشمن خواب نییست و میزها و کارگاه‌های متعددی در سراسر جهان برگزار می‌کند و از نیروهای نفوذی نیز برخوردار است. 

برزگر اذعان کرد: نمایش اقتدار نیروهای مسلح در صبح روز 31شهریور روبه‌روی قرارگاه عملیاتی 16زرهی و با حضور 17یگان نیروهای مسلح همزمان با سراسر کشور انجام می‌شود، همچنین برنامه‌های مختلف دیگری به تعداد 250تا 300مورد در هفته دفاع مقدس انجام خواهد شد.

وی در پایان گفت: برگزاری یادواره شهدا، فعالیت‌های جهادی، حضور در گلزار شهدا، سرکشی از خانواده‌های شهدا و نمایشگاه از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

انتهای پیام/۶۰۰۶

دیدگاه ها