پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

انتخاب مسئولان با نظارت دقیق دستگاه‌های نظارتی و امنیتی صورت بگیرد
کد خبر: ۳۳۷۵۳۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۶/۲۵ ساعت: ۲۱:۴۶ ↗ لینک کوتاه

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

انتخاب مسئولان با نظارت دقیق دستگاه‌های نظارتی و امنیتی صورت بگیرد

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار وزیر اطلاعات گفت: انتخاب مسئولان با نظارت دقیق دستگاه‌های نظارتی و امنیتی صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار وزیر اطلاعات که امشب در دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد، به اهمیت امنیت از نگاه دینی پرداخت و اظهار کرد: حضرت ابراهیم(ع) پس از ساخت کعبه، از خدای متعال می‌خواهد تا آن منطقه را شهری امن قرار دهد، زمانی که این درخواست را از خدای متعال داشت هنوز شهری در اطراف خانه خدا به وجود نیامده بود.

وی تصریح کرد: پس از تشکیل شهر در اطراف کعبه، حضرت ابراهیم(ع) از خدای متعال درخواست می‌کند تا به آن شهر امنیت ببخشد و این درخواست حضرت گویای این مطلب است که درخواست نخست حضرت ابراهیم برای شهر شدن آن منطقه، محقق شده و این دو درخواست از نظر زمانی، فاصله زیادی با یکدیگر داشته‌اند.

امام جمعه قزوین در ادامه با بیان اینکه امنیت به عنوان مسئله مهمی در قرآن مطرح شده است، زیرا اگر امنیت وجود نداشته باشد سایر امکانات بهره‌ای برای انسان نخواهند داشت، بیان کرد: عنصر امنیت، از آب و نان مهم تر و واجب‌تر است و لذا این اهمیت سبب شده اولین دغدغه و درخواست ابراهیم نبی(ع) به عنوان پیغمبری اولو العزم، تأمین امنیت مردم باشد و بر تحقق آن اصرار بورزد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: پس از تأمین امنیت، ابراهیم(ع) از خدای متعال می‌خواهد به آن‌هایی که مؤمن هستند، آب و نان بدهد اما این درخواست حضرت فوراً مورد اعتراض خدای متعال قرار می‌گیرد و بر تأمین آب و نان همه انسان‌ها، حتی کسانی که کافر هستند تأکید می‌کند. این مهم نشان می‌دهد که باید در موضوع اشتغال و امکانات رفاهی به همه مردم به صورت عادلانه نگاه کنیم.

وی در ادامه به موضوع انتخاب و انتصاب مسئولان اشاره کرد و با تأکید بر اینکه انتخاب مسئولان با نظارت دقیق دستگاه‌های نظارتی و امنیتی صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: باید در انتصاب مسئولان فیلترهای نظارتی و امنیتی کاملاً رعایت شود تا جلوی انتصاب افراد نالایق گرفته شود و نظام و اعتماد عمومی دچار خسارت و خدشه نشود.

حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات نیز در این دیدار اظهار کرد: استان قزوین دارای نخبگان علمی، فرهنگی و فکری بسیار ارزشمند و تأثیرگذاری بوده و هست و از درونِ چنین هویت و فرهنگی، امنیت می‌جوشد.

 

 

وزیر اطلاعات تصریح کرد: با وجود این همه رجال فرهنگی، فکری، علمی و مردمان فرهیخته که استان قزوین از آنها برخوردار است، این خطه استانی نیست که بخواهیم امنیت را برایش به وجود بیاوریم و ما صرفاً هماهنگ کننده و خدمتگزارانی هستیم تا خلاء‌های موجود را برطرف کنیم.

 

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها