پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

مرز خسروی بازگشایی می‌شود/ لایحه مقابله با ورود پول‌های کثیف به انتخابات منتظر تصویب مجلس است
کد خبر: ۳۳۷۳۷۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۶/۱۴ ساعت: ۱۴:۲۴ ↗ لینک کوتاه

وزیر کشور در جمع خبرنگاران استان قزوین:

مرز خسروی بازگشایی می‌شود/ لایحه مقابله با ورود پول‌های کثیف به انتخابات منتظر تصویب مجلس است

وزیر کشور از بازگشایی مرز خسروی برای زائران عتبات عالیات خبر داد و گفت: امیدواریم امسال زائران ایرانی با شرایط راحت‌تر و سهل‌تری اعزام شوند.

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ عبدالرضا رحمانی فضلی امروز(پنج شنبه) در حاشیه مراسم معارفه استاندار جدید قزوین در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با همکاری کشور عراق ویزا را حذف کردیم؛ درمورد بحث بازگشایی مرز خسروی نیز فردا طی مراسمی این امر انجام خواهد شد.

وی افزود: امور زیرساختی و همه این موارد با توجه به تجربیات سال‌های قبل، اربعین امسال شرایط را بهتر و مطلوب‌تر کرده و امیدواریم زائران ایرانی در سال جاری با شرایط راحت‌تر و سهل‌تر اعزام کنیم.

وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد مشکلات حوزه کارگری تصریح کرد: حوزه کارگری متولی دارد؛ اما وزارت کشور از منظر مسائل سیاسی حوزه‌های کارگری و هم از منظر مسائل امنیتی تلاش دارد با الگوی پیش‌بینی و پیشگیری نسبت به رفع مشکلات و موانع و تسهیل در خدمات رسانی و پاسخگویی مناسب اقدامات را پیگیری کند.

تخلفات به قوه قضائیه ارسال می‌شود

وی عنوان کرد: در این حوزه هم معاونت اقتصادی فعال بوده و هم معاونت امنیتی و سیاسی اقدامات لازم را انجام می‌دهند و هر زمانی هم که لازم باشد مجموعه نظرات را جمع بندی کرده و در دولت ارائه می‌دهم که اقدامات لازم انجام شود.

رحمانی فضلی در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد چگونگی نظارت برای جلوگیری از ورود پول‌های کثیف به انتخابات گفت: در این زمینه قانون لازم را در لایحه جامعی که به مجلس تقدیم کردیم؛ پیش‌بینی کرده بودیم که همه هزینه‌ها از مبدأ تا مقصد در بحث انتخابات، حتما باید براساس یک نظام ملی و حسابداری صورت بگیرد که این لایحه هنوز تصویب نشده است و امیدواریم اتفاق بیفتد.

وی در پایان گفت: چنانچه گزارشات مستندی از تخلفات داشته باشیم، حتما گزارش مستند را جمع‌بندی کرده و جهت برخورد به قوه قضاییه ارائه می‌کنیم.

انتهای پیام/7003

 

دیدگاه ها