پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

آغاز عملیات اجرایی ۱۳۳طرح گازرسانی در قزوین
کد خبر: ۳۳۷۱۶۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۶/۲ ساعت: ۱۴:۴۱ ↗ لینک کوتاه

مدیرعامل شرکت گاز استان خبر داد

آغاز عملیات اجرایی ۱۳۳طرح گازرسانی در قزوین

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۳۳ طرح گازرسانی در استان قزوین به مناسبت هفته دولت با اعتباری بالغ بر ۲۹۰ میلیارد ریال خبر داد.

اسماعیل مفرد بوشهری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: همزمان با هفته دولت ۳۲ طرح گازرسانی شهری و روستایی و ۹۵ طرح گازرسانی به واحدهای صنعتی افتتاح و عملیات اجرایی گازرسانی به ۶ روستای استان نیز در مجموع با هزینه‌ای بالغ بر ۲۹۰ میلیارد ریال آغاز خواهد شد.

وی افزود: از ۳۰ روستایی که در هفته دولت امسال به شبکه سراسری گاز متصل خواهند شد، ۲۳ روستا مربوط به منطقه الموت است که شامل روستاهای هرانک، مدان، کافرکش، سفیددر، کشک دشت، یارفی، روچ سفلی، ­­­­روچ علیا، خوبان، زوارک، نسا، سیلیکان، جیرنده، ورک، ویکان، سراج کلایه ورکرود، کلان، گرمارود، اوانک، محمودآباد، حسن آباد و دهک است.

بوشهری همچنین از گازرسانی به ۲ روستای هندی زمین و قره چم در منطقه طارم، ۲ روستای نیاق و تراتن در بخش مرکزی شهرستان قزوین و ۳ روستای هلدر، ارقیه، میان دره از توابع شهرستان آوج خبر داد و افزود: با گازدار شدن این ۳۰ روستا ۱۱۵۵ خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند که به این ترتیب تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در استان قزوین به ۵۰۶ روستا که معادل ۸۵ درصد خانوارهای روستایی است، خواهد رسید.

وی هزینه گازرسانی به این روستاها را ۱۵۵ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای گازرسانی به این روستاها ۹۸ کیلومترعملیات شبکه گذاری اجرایی شده است که با اجرای این میزان شبکه گذاری، مجموع طول شبکه گاز در استان به بیش از ۷ هزار و ۴۲ کیلومتر افزایش می‌یابد.

بوشهری در ادامه با اشاره به اینکه در هفته دولت عملیات اجرایی گازرسانی به ۶ روستا آغاز خواهد شد؛ گفت: عملیات اجرایی گازرسانی به ۳ روستای زرشک، ماکان و میزوج از توابع شهرستان قزوین، ۲ روستای هجیب و چلنبر در منطقه بوئین زهرا و روستای قلعه قره داش تاکستان با پیش بینی بودجه ای معادل ۸۰ میلیارد ریال انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین همچنین از گازرسانی به ۹۵ واحد صنعتی در هفته دولت در سطح استان خبر داد و بیان کرد: از این تعداد ۴۲ واحد صنعتی در شهرستان قزوین، ۱۱ واحد صنعتی در شهرستان بوئین زهرا، ۲۱ واحد صنعتی در تاکستان، ۱۰ واحد صنعتی در شهرستان آبیک، ۹ واحد صنعتی در شهرستان البرز و ۲ واحد صنعتی در آوج با هزینه‌ای معادل ۴۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به شبکه سراسری گاز متصل می‌شوند که با گازرسانی به این واحدهای صنعتی و تولیدی تعداد واحدهای صنعتی برخوردار از گاز استان به ۳ هزار و ۱۵۴ مشترک می‌رسد.

بوشهری در پایان از افتتاح ساختمان جدید اداره گاز ارداق خبرداد و گفت: در راستای تکریم هرچه بیشتر مراجعین و مشترکین شرکت گاز و با توجه به استیجاری و مستهلک بودن ساختمان قبلی این اداره در هفته دولت ساختمان جدید اداره گاز ارداق که برای ساخت آن ۹ میلیارد ریال هزینه شده است افتتاح خواهد شد و همچنین منطقه باغ عمران شهر اقبالیه نیز به شبکه گاز شهری متصل می‌شود.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها