پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

ماجرای اقامت ۶ روزه رئیس ستاد بحران شهرداری تهران در سوئیس چه بود؟
کد خبر: ۳۳۷۱۶۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۶/۲ ساعت: ۸:۵۵ ↗ لینک کوتاه

ماجرای اقامت ۶ روزه رئیس ستاد بحران شهرداری تهران در سوئیس چه بود؟

کرمی محمدی رئیس ستاد بحران شهرداری تهران درباره دلایل سفر ۶ روزه خود به سوئیس توضیحاتی داد.

 

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین ،در لیست سفر‌های خارجی مدیران شهرداری تهران در سال ۹۸ که در سامانه شفافیت منتشر شده، جزئیاتی از یک سفر ۶ روزه به کشور سوئیس دیده می‌شود که هدف از آن «دیدار و تبادل نظر با آقای مانوئل ساگر مدیر ارشد آژانس توسعه و همکاری سوئیس sdc پیرامون ظرفیت‌های همکاری دوکشور در حوزه مدیریت بحران و مبارزه با بلایای طبیعی بررسی ظرفیت‌ها و محور‌های همکاری با آژانس مذکور و انجام مقدمات عقد تفاهم نامه همکاری و بازدید از مراکز تحقیقاتی و عملیاتی عنوان شده است.»

مدیری که به این سفر رفته رضا کرمی محمدی رئیس ستاد بحران شهرداری تهران است.

 

با استناد به اطلاعات انتشار یافته بر روی سامانه شفافیت شهرداری تهران با مانوئل ساگر مدیر ارشد آژانس توسعه و همکاری سوئیس تماس گرفتیم، تا در مورد جزئیات دیدارش با رئیس ستاد بحران شهرداری تهران توضیح دهد که او در کمال ناباوری اظهار کرد: من دیداری با آقای کرمی محمدی نداشته ام.

پس از دریافت این خبر با کرمی محمدی هم تماس گرفتیم که او  اظهار کرد: در ابتدا قرار بود با «مانوئل ساگر» مذاکره شود، اما چون او به این نشست نیامده بود با معاون او آقای «بسل» گفتگو کردیم، که نام او هم در سامانه شفافیت آمده است.

سوئیس

جزئیات دیدار رضا کرمی محمدی در سوئیس

رئیس ستاد بحران شهرداری تهران با بیان اینکه مشکل اصلی در این دیدار پیگیری دو پمپی بود که آنها به ما داده بودند و می خواستند بدانند که آیا از آنها استفاده شده یا خیر اظهار کرد:  این موضوع با توضیحات هلال احمر حل شد و ما موفق شدیم برای سه کار دیگر هم به توافق برسیم.

رئیس ستاد بحران شهرداری تهران با بیان اینکه این مذاکره در یک جلسه انجام شد، در خصوص اقداماتی که در ۵ روز دیگر این سفر صورت گرفت، گفت: دو روز اول این سفر اجلاسی بود که همه کشورها آمده بودند و در کنار آن هم کارگاههایی برگزار می شد که ما در آن کارگاهها شرکت کردیم.

او خاطرنشان کرد: اصل همایش در سه روز بعدی بود که ما در این سه روز برای مدیریت بحرانی مذاکراتی را انجام دادیم.

کرمی محمدی تصریح کرد: در روز آخر سفری در خارج از ژنو تدارک دیده شده بود تا از اماکنی که مانند زلزله آماده شده بودند بازدید کنیم و در خصوص نحوه آواربرداری به ما آموزش دهند، اما چون ما برای بعد از ظهر بلیط هواپیما داشتیم، در این بازدید شرکت نکردیم.

رئیس ستاد بحران شهرداری تهران با بیان اینکه من در این سفر با هیئتی اعزام شدم که در راس آن آقای نجار رئیس ستاد بحران کشور حضور داشت گفت: من از طرف شهرداری تهران رفته بودم، اما اینکه چرا عده ای دیگر هم آمده بودند من اطلاع ندارم.

اسامی کلیه حاضرین در این سفر به شرح ذیل است:

. اسماعیل نجار، معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور

۲. سید سلمان سامانی، قائم‌مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها

۳. رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران

۴. سید حمید پورمحمد گل‌سفیدی، معاون سازمان برنامه و بودجه

۵. سید وحیدالدین رضوانی، سازمان برنامه و بودجه

۶. زهرا خاکسار، سازمان برنامه و بودجه

۷. محمود پیروی، دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران

۸. مجید همدانی، وزارت امور خارجه

۹. میثم جعفرزاده، مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت نیرو

انتهای پیام/1404

منبع:باشگاه خبرنگاران

دیدگاه ها