پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

استقبال متفاوت آنگلا مرکل از بوریس جانسون + تصاویر
کد خبر: ۳۳۷۱۳۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۳۱ ساعت: ۱۰:۱۵ ↗ لینک کوتاه

استقبال متفاوت آنگلا مرکل از بوریس جانسون + تصاویر

صدراعظم آلمان برای جلوگیری از لرزش‌های شدید و سوژه خبری شدن مجدد، به شکلی متفاوت از نخست‌وزیر انگلیس استقبال کرد.

 

به گزارش سرویس سیاسی صبح قزوین ،لرزش‌های شدید آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در مراسم‌های مختلف که اخیرا خبرساز شده است؛ باعث شد وی از بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس به صورت نشسته استقبال کند.

مرکل اخیرا در دیدار با نخست‌وزیر فنلاند رئیس‌جمهور اوکراین و رئیس‌جمهور آلمان دچار رعشه‌های شدیدی شد.

استقبال متفاوت آنگلا مرکل از بوریس جانسون + تصاویر

صدراعظم آلمان در نشست خبری مشترک با بوریس جانسون گفت: مشتاقم بدانم برآورد دولت جدید انگلیس از اوضاع ایران، لیبی، سوریه و کره شمالی چیست. آنچه مسلم است ۲۷ عضو اتحادیه اروپا در مذاکرات برکسیت موضع واحدی دارند. وظیفه اتحادیه اروپا محافظت از یکپارچگی بازار تجاری واحد است.

همچنین بوریس جانسون گفت: در دیدار با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان ما درباره طیف گسترده‌ای از موضوعات از جمله روسیه، ایران، چین و هنگ کنگ گفت‌وگو کردیم.

استقبال متفاوت آنگلا مرکل از بوریس جانسون + تصاویر

او افزود: به طور واضح اعلام می‌کنم که ما در انگلیس خواهان دستیابی به یک توافق بر سر برکسیت هستیم و نمی توانیم توافقی را قبول کنیم که باعث تقسیم بریتانیا شود. ما می‌خواهیم از ۳.۲ میلیون تبعه کشور‌های اتحادیه اروپا در انگلیس محافظت کنیم.

نخست وزیر انگلیس درباره چالش مرزی با ایرلند نیز گفت: زمان آن رسیده تا راه حل‌هایی برای مشکل مرزی با ایرلند پیدا کنیم.

صدر اعظم آلمان برای نخستین بار از زمان روی کار آمدن بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس و احتمالا آخرین بار در زمان عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا در برلین میزبان او شد.

در زمان ورود بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس به دفتر صدراعظم آلمان برای دیدار با آنگلا مرکل، فریاد‌های «برکسیت را متوقف کنید» شنیده شد.

انتهای پیام/1404

منبع:باشگاه خبرنگاران

دیدگاه ها