پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

کشف کالای قاچاق میلیاردی در عملیات مشترک پلیس قزوین و کردستان
کد خبر: ۳۳۷۱۱۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۳۰ ساعت: ۱۳:۲۵ ↗ لینک کوتاه

فرمانده انتظامی استان اعلام کرد

کشف کالای قاچاق میلیاردی در عملیات مشترک پلیس قزوین و کردستان

فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف محموله خارجی قاچاق به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و مقادیری مواد مخدردر عملیات مشترک بین پلیس قزوین و کردستان خبر داد.

 

سردار مهدی حاجیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اقدامات اطلاعاتی انجام شده توسط پلیس آگاهی استان، ماموران از انتقال یک محموله قاچاق خارجی از استان های جنوبی به یکی از استان های شمال غرب کشور از طریق یک دستگاه اتوبوس مطلع شدند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با تلاش عوامل پلیس آگاهی قزوین و تکمیل اطلاعات لازم طی هماهنگی‌های انجام شده، اطلاعات در اختیار ماموران پلیس آگاهی استان کردستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: عوامل پلیس آگاهی استان کردستان پس از دریافت اطلاعات و اجرای اقدامات فنی و مراقبتی در محور «دیواندره» به سقز موفق به شناسایی اتوبوس حامل محموله قاچاق شده و خودور را بلافاصله متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی ماموران از اتوبوس ۷۹ هزار و ۸۰۰ نخ سیگار خارجی و ۶ تلویزیون ۴۹ اینچ،۲۳۰ اسپری خوشبو کننده خارجی قاچاق، و مقدار ۶ کیلو و ۹۰۰ مواد مخدر از نوع تریاک کشف و در این خصوص راننده اتوبوس و مسافر حامل مواد مخدر دستگیر و به همراه کالای مکشوفه به مقر پلیس منتقل شدند.

حاجیان در پایان با اشاره به این که متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی راهی مراجع قضائی استان کردستان شد، گفت: کارشناسان ارزش تقریبی کالای خارجی قاچاق کشف شده را بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها