پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

عرضه قلیان در اماکن عمومی ممنوع است/ ۱۱ واحد صنفی تاکنون پلمپ شد
کد خبر: ۳۳۷۰۷۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۲۸ ساعت: ۱۲:۱ ↗ لینک کوتاه

دادستان قزوین:

عرضه قلیان در اماکن عمومی ممنوع است/ ۱۱ واحد صنفی تاکنون پلمپ شد

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اعلام ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی استان قزوین، از تشکیل ۲۰ پرونده قضایی در این خصوص و پلمپ ۱۱ واحد صنفی تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ محمد قاسمی امروز(دوشنبه) در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان قزوین در استانداری اظهار کرد: بر اساس اعلام قبلی، مقرر شده بود دانشگاه علوم پزشکی قزوین نظارت‌های خود را در حوزه سلامت، بهداشت و امنیت غذایی تشدید نماید و گزارش اقدامات را جهت اتخاذ تصمیمات لازم در اختیار دادستانی قرار دهد.

دادستان مرکز استان افزود: در همین راستا به کلیه عرضه کنندگان قلیان در اماکن عمومی یا به اطفال و نوجوانان یا واحدهای فاقد عاملیت مجاز پخش مواد دخانی ابلاغ شده که ظرف مدت 15 روز از فعالیت غیر مجاز خودداری نمایند و چنانچه اصرار به عمل خود داشته باشند از فعالیت آنان جلوگیری و حسب مورد پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

وی ابراز کرد: تاکنون از سوی مرکز بهداشت شهید بلندیان قزوین تعداد 20 گزارش عرضه قلیان در اماکن عمومی به دادسرای قزوین واصل و حسب مورد پرونده قضایی تشکیل شده است.

این مسئول بیان کرد: هم اکنون بر اساس بازدید های انجام شده 11واحد صنفی پلمپ و برای متخلفین قرارهای لازم صادر و سایر موارد نیز در دست اقدام است و در بازرسی‌های انجام شده کلیه ادوات عرضه قلیان در این اماکن با دستور قضایی توقیف و به زودی امحاء خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین عنوان کرد: این طرح در استان قزوین با جدیت ادامه دارد و دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت موظف به شناسایی متخلفان و معرفی به مراجع قضایی هستند تا برخوردهای لازم صورت پذیرد.

وی بیان کرد: اجرای این طرح در تمامی شهرستان‌های استان اجرایی خواهد شد و دادستان های مربوطه نظارت‌های لازم را در جهت اجرای صحیح موارد اعلامی در حوزه سلامت، بهداشت و امنیت غذایی را در راستای احیاء حقوق عامه خواهند داشت و ضابطان خاص و عام قضایی و ادارات و نهادهای عمومی مکلف به همکاری در جهت نیل به اهداف مد نظر قانونگذار هستند.

قاسمی در پایان با بیان این که هشدارهای لازم از قبل داده شده و دستگاه قضایی در برخود با متخلفان حوزه بهداشت و سلامت عمومی کاملا جدی است، عنوان کرد: شهروندان می تواند مواردی که سلامت، بهداشت و امنیت غذایی را تهدید می کند به دانشگاه علوم پزشکی، مراکز بهداشت و دادسراها اطلاع دهند تا اقدامات مقتضی صورت پذیرد. 

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها