پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

اساس مشکلات اقتصادی به دلیل سوءمدیریت دولت است/ ۶سال با برجام به "چه کنم"، "چه کنم" افتادیم/ "صبح قزوین" قوت قلب نیروهای جریان انقلاب است
کد خبر: ۳۳۶۹۱۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۲۰ ساعت: ۱۴:۴۵ ↗ لینک کوتاه

نماینده سابق استان قزوین در مجلس:

اساس مشکلات اقتصادی به دلیل سوءمدیریت دولت است/ ۶سال با برجام به "چه کنم"، "چه کنم" افتادیم/ "صبح قزوین" قوت قلب نیروهای جریان انقلاب است

نماینده سابق استان قزوین در مجلس گفت: اساس مشکلات کشور به دلیل سوءمدیریت دولت است که برای خود افقی تعریف نکرده و راهبرد و استراتژی اقتصادی با نگاه به آینده ندارد؛ لذا دولت باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه بیشتری کند و قابلیت‌ها و ظرفیت‌های کشور را در نظر بگیرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ روح الله عباسپور نماینده سابق مردم بوئین زهرا در مجلس با حضور در دفتر پایگاه خبری و تحلیلی صبح قزوین با تبریک به مناسبت روز خبرنگار از تلاش خبرنگاران این رسانه تقدیر کرد.

عباسپور در این دیدار اظهار کرد: صبح قزوین از رسانه‌های تاثیرگذار و فعال استان است که با رویکرد انقلابی فعالیت می‌کند.

وی افزود: صبح قزوین از رسانه‌هایی است که به عنوان قوت قلب نیروهای جریان انقلاب و اصول گراست که به‌موقع، دقیق و صحیح با تحلیل‌های درست اخبار را منعکس می‌کند.

نماینده سابق استان قزوین در مجلس با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: اکنون در کشور با بیشترین حجم تورم مواجه هستیم؛ به طوریکه در دوران بعد از انقلاب هیچ وقت وضعیت کشور به لحاظ تورم بدتر از دوره دولت کنونی نبوده است.

وی تصریح کرد: قیمت مسکن در تهران در مقایسه با دولت قبل در برخی مناطق حدود 500 تا 600 درصد افزایش داشت و یا اینکه قیمت گوشت در دولت قبلی 29هزار تومان بود که در دولت فعلی تا 120هزار تومان رسید به عبارتی قیمت گوشت ۴۰۰ درصد افزایش یافت همچنین در بحث خودرو شاهد افزایش بالای قیمت‌ها بودیم.

عباسپور عنوان کرد: در بحث ارز نیز زمانی که در دولت قبلی قیمت ارز به 2800تومان رسید جریان فکری اصلاحات بسیار مذمت و سرزنش می‌کردند حال آنکه در دولت فعلی قیمت دلار تا 17هزار تومان رسید.

نماینده سابق استان قزوین در مجلس بیان کرد: اکنون هم که ثبات و پایداری نسبی ایجاد شده است؛ اما هنوز وضعیت خوبی در حوزه ارزش پول ملی نداریم البته ممکن است که شرایط برای صادرکنندگان خوب باشد اما برخی واحدهای تولیدی که مواد اولیه آنها باید از خارج از کشور تامین ‌شود خیلی متضرر می‌شوند؛ حتی بخشی از رکود جامعه در حوزه تولید مربوط به ارزش پول ملی است.

وی ابراز کرد: ثبات و پایداری نسبی که اکنون در ارزش پول ملی داریم به دلیل ورود جدی قوه قضاییه است که با اقدامات مناسب و برخورد قاطعانه با مفسدان اقتصادی و محاکمه آنها موجبات آن را فراهم کرد؛ همچنین به توصیه مقام معظم رهبری، سران قوا به کمک دولت آمدند.

عباسپور عنوان کرد: دلیل مشکلات کشور بخشی مربوط به تحریم است که موجب شده تا سرمایه گذاری خارجی در داخل کشور صورت نگیرد؛ اما می‌توانیم از منابع کشورهای دیگر و از سرمایه‌های بخش خصوصی و صاحبان سرمایه خارج از کشور برای شکوفایی اقتصاد کشور و پایداری و ثبات در حوزه اشتغال و سایر مباحث استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: اساس مشکلات کشور به دلیل سوءمدیریت دولت است که برای خود افقی تعریف نکرده و راهبرد و استراتژی اقتصادی با نگاه به آینده ندارد؛ لذا دولت باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه بیشتری کند و قابلیت‌ها و ظرفیت‌های کشور را در نظر بگیرد.

نماینده سابق مردم آوج و بوئین زهرا در مجلس اضافه کرد: ضمن اینکه سرنوشت اقتصاد کشور به برجام گره زده شد و ۶سال کشور را به چه کنم چه کنم؛ گرفتار کرد که این می‌تواند به دلیل سوءمدیریت دولت باشد.

وی در پایان گفت: بعد از ۴۰سال از پیروزی انقلاب در فضای باز ایران اسلامی باتوجه به روشنگری و اطلاع رسانی صورت گرفته توسط رسانه‌ها مردم آگاه هستند، چراکه جریان اصلاحات، مجلس و دولت را در اختیار داشت لذا با تعقیب و تحلیل عملکرد دولت توسط مردم، به نظر می‌رسد باید آینده مجلسی که پیش رو داریم از آن جریان انقلاب و نیروهای وابسته به انقلاب و ولایت بدانیم.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها