۲۳/ربيع الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۰۷ یکشنبه

صبح قزوین جنگ روانی آمانو علیه ایران در آستانه آلماتی ۲
کد خبر: ۳۳۶۷ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

جنگ روانی آمانو علیه ایران در آستانه آلماتی ۲

یوکیا آمانو روز گذشته و در آستانه مذاکرات آلماتی ۲ اظهار داشته که ایران «احتمال دارد» به‌دنبال سلاح هسته‌ای باشد و آژانس شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد که فعالیت‌هایی در این خصوص در گذشته و حال جریان داشته است.

جنگ روانی آمانو علیه ایران در آستانه آلماتی ۲
به گزارش صبح قزوین به نقل از اسوشیتدپرس به بازتاب جنگ روانی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخته است.
یوکیا آمانو روز گذشته اظهار داشته که ایران «احتمال دارد» به‌دنبال سلاح هسته‌ای باشد و آژانس شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد که فعالیت‌هایی در این خصوص در گذشته و حال جریان داشته است.
این ادعای آمانو در حالی مطرح می‌شود که گزارش‌های آژانس سند روشنی بر ادعاهایش ارائه نمی‌کند.
از آنجا که آمانو بر اساس احتمالات سخن می‌گوید، می‌توان سخنان وی را نوعی جنگ روانی علیه ایران توصیف کرد چرا که در عمل، مدیر کل یک نهاد فنی – حقوقی نمی‌تواند بر اساس احتمالات کشوری دیگر را محکوم کند.
گزارش مزبور آورده است که آمانو در سخنان اخیرش صریح‌ترین اشاره را به در جریان بودن چنین فعالیت‌هایی در ایران داشته است.
پیش از این، گری سیمور و خاویر سولانا، دو تن از مقامات سابق آمریکایی و اروپایی بدبینی خود را به مذاکرات ایران و 1+5 اعلام کرده و پیشاپیش به استقبال شکست این مذاکرات رفته‌اند.
ری تکیه، عضو شورای روابط خارجی آمریکا نیز با نگارش یادداشتی در واشنگتن پست از طرف‌های غربی حاضر در این مذاکرات خواسته بود تا ایران را متقاعد کنند که به قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد تن دهد که خواستار تعلیق کامل فعالیت‌های غنی‌سازی ایران هستند.
ایران با تاکید بر صلح‌آمیز بودن ماهیت برنامه هسته‌ای خود، به‌رسمیت شناخته شدن حقوق هسته‌ای خود در چارچوب ان‌پی‌تی را شرط موفقیت مذاکرات و دست‌یابی به هرگونه توافق با شش کشور اعلام کرده است.
  دور جدید مذاکرات ایران و کشورهای 1+5  از روز جمعه در آلماتی آغاز می شود.
انتهای پیام

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان