پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

پلمب یک واحد فروش غیرمجاز تور مسافرتی در قزوین
کد خبر: ۳۳۶۶۰۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۲ ساعت: ۱۲:۲۳ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل میراث فرهنگی استان اعلام کرد:

پلمب یک واحد فروش غیرمجاز تور مسافرتی در قزوین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین از پلمب یک واحد فروش غیر مجاز تورهای گردشگری در قزوین خبر داد.

علیرضا خزائلی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین درباره فعالیت تورهای غیرمجاز اظهار کرد: به دنبال بازدید به عمل آمده از یک واحد فروش تورهای گردشگری داخلی و خارجی و عدم وجود مجوزهای قانونی فروش تور، این واحد با حضور نمایندگان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و اداره کل اماکن پلمب شد.

وی افزود: متاسفانه در سال‌های اخیر برخی افراد و واحدهای غیر مجاز بدون داشتن مجوز رسمی در زمینه فروش تورهای گردشگری فعالیت دارند و به دلیل عدم رعایت استانداردهای مصوب گردشگری و تضییع حقوق مسافران و خانواده‌ها در طول سفر، اغلب خسارات جبران ناپذیری به بار می‌آورند.

این مسئول بیان کرد: همه واحدها و افراد حقیقی و حقوقی که در زمینه تبلیغ و فروش تورهای مسافرتی فعالیت دارند تنها با داشتن مجوز رسمی از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مجاز به فروش تورهای مسافرتی بوده و در غیر این صورت طبق ضوابط با آنها برخورد خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با تاکید بر آگاهی شهروندان در خرید تورهای مسافرتی تصریح کرد: در خرید تورهای مسافرتی تنها در صورت ارائه مجوز بند “ب” دارای اعتبار از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، قرارداد تور دارای مهر و سربرگ دفتر، بیمه مسافرتی، رسید پرداخت، مبلغ پرداختی و … به مسافران، خسارات مالی و جانی برای مسافر از طریق سازمان میراث فرهنگی قابل پیگیری خواهد بود.

وی یادآور شد: گردشگران و هم استانی‌های عزیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه و جهت ارائه نظرات و پیشنهادات خود می‌توانند با تلفن ۳۳۶۸۵۰۲۴ واحد نظارت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی تماس حاصل نمایند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

انتهای پیام/۲۰۰۲

دیدگاه ها