پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

اروپایی‌ها عملا به تشدید فشارهای امریکا علیه ایران کمک می‌کنند
کد خبر: ۳۳۶۶۰۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۲ ساعت: ۱۳:۰ ↗ لینک کوتاه

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین:

اروپایی‌ها عملا به تشدید فشارهای امریکا علیه ایران کمک می‌کنند

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: ادعای نگرانی اروپایی‌ها برای ایران درحالی است که طی ۱۴ماهی که از خروج آمریکا از برجام می‌گذرد با عملکرد خود بر تشدید فشارهای اقتصادی آمریکا کمک کرده اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ حجت اسلام روح الله فاطمی نسب امروز(چهارشنبه) در جلسه ستاد بزرگداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران که در سالن جلسات فرمانداری آوج برگزار شد، با اشاره به اتفاقات و تحولات منطقه و مذاکره برجام اظهار کرد: امروزه شاهد نگرانی کشورهای اروپایی در رابطه با اتفاقت اخیر و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در زمینه برجام هستیم که از افزایش تنش در منطقه بیم و ترس به خود راه داده اند و نمایندگانی را به تهران اعزام کرده و مکرر بیانیه صادر می کنند.


وی افزود: ادعای نگرانی اروپائی‌ها در حالی است که طی ۱۴ ماه گذشته که ترامپ از برجام خارج شده و شدیدترین فشارهای اقتصادی را علیه مردم ایران اعمال کرده است، اروپائی‌ها نه تنها نگران نبوده اند، بلکه با تعلل در ایجاد سازوکار مالی که به آن وعده داده بودند، عملا به تشدید و اثرگذاری فشارهای آمریکا برای شکست اراده مردم ایران کمک کردند.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین با اشاره به اینکه موج جدید تنش در منطقه به اقدام انگلیس در توقیف نفت کش ایران بازمی‌گردد، ابراز کرد: دوهفته پیش، نیروهای ویژه ارتش انگلیس با همکاری دولت محلی جبلالطارق به کشتی «گریس ۱» که حامل نفت ایران است، حمله و آن را توقیف کردند که اقدام ایران در برابر این اتفاق بسیار به موقع، صحیح و قانونی بود.


فاطمی نسب تصریح کرد: مهمترین دلیل تلاش اروپا و هدف آمریکا از میانجی تراشی را باید متوقف کردن روند رو جلوی ایران در مقاومت و ایستادگی در برابرفزون خواهی های غرب دانست.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالروز برپایی نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: نمازجمعه از بهترین مکان‌هایی است که می‌تواند سبب افزایش بصیرت و آگاهی مردم شود که نقش ائمه جمعه در این زمینه کلیدی و بسیار مهم است.


وی افزود: امروزه با گذشت چهل سال از برپایی نماز جمعه شاهد رشد کمی و کیفی نماز جمعه در سطح استان قزوین هستیم که امیدواریم با توجه به اقدامات انجام شده این رشد روز به روز افزایش یابد.


فاطمی نسب بیان کرد: خوشبختانه ستاد نماز جمعه شهر آوج یکی از فعال ترین ستادهای نماز جمعه در سطح استان قزوین است که امیدواریم با حمایت مسئولان این شهر این موفقیت افزایش یابد.
انتهای پیام/۲۰۰۲

دیدگاه ها