پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

معلمان قزوینی: مصوبه قانونی مجلس طی یکسال گذشته در دولت خاک خورده است/ مدیرکل آموزش و پرورش: از استخدامی حق‌التدریسان استقبال می‌کنیم
کد خبر: ۳۳۶۵۹۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۱ ساعت: ۱۴:۹ ↗ لینک کوتاه

تجمع حق التدریسی‌های قزوینی مقابل اداره کل آموزش و پرورش؛

معلمان قزوینی: مصوبه قانونی مجلس طی یکسال گذشته در دولت خاک خورده است/ مدیرکل آموزش و پرورش: از استخدامی حق‌التدریسان استقبال می‌کنیم

مدیرکل آموزش و پرور قزوین گفت: حضور معلمان امروز برای کسب موقعیت استخدام رسمی بود که این قانون توسط وزراتخانه درحال پیگیری است و در صورت ابلاغ بلافاصله در استان قزوین اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ جمعی از معلمان حق‌التدریس استان قزوین برای دریافت مطالبات خود امروز(سه‌شنبه) در مقابل اداره‌ی کل آموزش و پرورش استان قزوین تجمع کردند.

این معترضان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ درباره‌ی مطالبه خود اظهار کردند: تجمع معلمین امروز برای ایجاد اغتشاش نیست، بلکه هدف از تجمع حل شدن مسئله‌ی مصوبه‌ی مجلس برای استخدام رسمی معلمین پیش‌دبستانی و نهضت سوادآموزی است.

این معلمان حق التدریس اضافه کردند: قانون تبصره‌ی 10 ماده‌ی 17 شامل معلمان حق التدریس که معلمان پیش دبستانی و نهضتی با سابقه‌ی تدریس دولتی هستند، می‌شود.

معلمان قزوینی گفتند: این قانون در سال 94 با عنوان دریافت کد پرسنلی و حق التدریس برای معلمانی که پیش از سال 91 سابقه فعالیت و آموزش داشتند، تعریف شد و مقرر گردید که این معلمان علاوه بر تدریس در آمادگی و نهضت سوادآموزی در مقاطع ابتدایی و دبیرستان حضور داشته باشند.

این معترضان ادامه داد: این قانون با رای اکثریت نمایندگان مجلس در شهریورماه 97 برای استخدام معلمین حق التدریس مصوب شد.

معلمان حق التدریس قزوین عنوان کردند: این آیین نامه توسط کمیسیون آموزش مجلس، منابع نیروی انسانی و وزارت‌خانه امور استخدامی تصویب شده و در اسفندماه 97 مبلغ 450میلیارد برای آن درنظرگرفته شده‌است؛ اما هنوز توسط رییس جمهور و هیئت دولت به امضای نهایی برای ارجاع به وزارتخانه و ادارات آموزش و پرورش اقدامی صورت نگرفته است.

حق التدریس معلمان قزوینی پرداخت شده‌است

معلمان قزوینی در پایان گفتند: هدف ما از تجمع، انتقال پیام ما توسط مدیرکل آموزش و پرورش قزوین به وزراتخانه برای اجرای این قانون است، زیرا با اجرای این قانون به ارزش کار معلم افزوده و معلمین بصورت قانونی و با استخدام رسمی کار خود را ادامه خواهند داد.

در ادامه این تجمع مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ درباره‌ی مطالبات امروز معلمان حق التدریس اظهار کرد: حضور معلمین در آموزش و پرورش نه به عنوان اعتراض بلکه به عنوان یک دیدار تلقی می‌شود.

وی افزود: براساس مصوبه مجلس حق التدریسانی که از سال 79 سابقه‌ی فعالیت در مراکز دولتی دارند مشمول به دریافت حق التدریس هستند و تجمع امروز معلمین بخاطر دریافت حق‌التدریس نیست، زیرا حق التدریس این معلمین پرداخت شده‌است.

خیرالله رحمانی اذعان کرد: حضور معلمان امروز برای کسب موقعیت استخدام رسمی بود که این قانون توسط وزراتخانه درحال پیگیری است و در صورت ابلاغ بلافاصله در استان قزوین اجرا خواهد شد.

وی گفت: علاقه مندان به رشته معلمی به سه روش می‌توانند استخدام رسمی آموزش و پرورش شوند؛ اولین روش شرکت در کنکور فرهنگیان است که افراد منتخب از روز اول استخدام رسمی آموزش و پرورش خواهند شد.

این مسئول ابراز کرد: روش دوم آموزش و پرورش برای جذب نیرو استفاده از فارغ ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌هاست که توسط وزراتخانه نسبت به جمعیت و نیاز نیروی هر شهر سهمیه بندی و با مسئولیت سازمان سنجش انجام می‌شود.

وی در پایان اذعان کرد: سومین روش برای جذب نیرو استفاده از حق التدریسان است که استان قزوین به 3هزارنفر نیرو نیازمند است که از نیروهای حق‌اتدریس استفاده کرده‌ و درصورت تصویب استخدام رسمی معلمین حق التدریس اداره‌ی آموزش و پرورش از حضور این معلمین استقبال خواهد کرد.

انتهای پیام/3003

دیدگاه ها