پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

"عدم رعایت فاصله طولی" بیشترین تخلف در آزادراه‌های استان قزوین بود
کد خبر: ۳۳۶۰۶۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۴/۳ ساعت: ۸:۵۷ ↗ لینک کوتاه

طی ماه گذشته؛

"عدم رعایت فاصله طولی" بیشترین تخلف در آزادراه‌های استان قزوین بود

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: در ماه گذشته ۲۵.۸ درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دوخودرو را رعایت نکرده اند. بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزادراه قزوین - کرج با ۸۴۶ هزار و ۲۹۴ وسیله نقلیه «معادل ۴۷ درصد» بوده است.

علی برجعلیزاده در گفتگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: دستگاه‌های تردد شمار این اداره کل اطلاعات مربوط به سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری در محورهای مواصلاتی استان را به ثبت می‌رسانند. بر اساس اطلاعات دریافتی از ۵۹ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در خرداد ماه سال جاری ۲۵ میلیون و ۴۰۹ هزار و ۸۰۸ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزادراه‌ها ۲۰ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۶۱۷ تردد معادل ۷۹.۸ درصد کل تردد استان بوده است.

وی افزود: بیشترین میزان ترافیک در خردادماه سال جاری مربوط به ۱۴ خردادماه بوده است در این روز آزادراه قزوین – کرج «رفت و برگشت» با ثبت تردد ۱۱۵ هزار و ۲۵۶ وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

این مسئول بیان کرد: از مجموع کل تردد شمارش شده استان، ۳ میلیون و ۲۲۹ هزار تردد معادل ۱۲.۷ درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است. محور بوئین‌زهرا – ساوه و بالعکس با ۱۴۷ هزار و ۸۳ وسیله «معادل ۴۴.۵ درصد»، بیشترین سهم درصد تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

وی اذعان کرد: متوسط نرخ جریان ترافیک «تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می‌کنند» در سطح کل راههای مواصلاتی استان معادل ۵۹۹ وسیله نقلیه در ساعت بوده است. بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در خرداد ماه، مربوط به آزادراه قزوین- کرج با ۲ هزار و ۴۲۶ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین متوسط سرعت تردد در آزاد راهها را ۸۵ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۰ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این ماه ۱۰۲ کیلومتر درساعت مربوط به آزادراه زنجان- قزوین بوده است.

وی در پایان عنوان کرد: در ماه گذشته ۲۵.۸ درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دوخودرو را رعایت نکرده اند. بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزادراه قزوین - کرج با ۸۴۶ هزار و ۲۹۴ وسیله نقلیه «معادل ۴۷ درصد» بوده است.

دیدگاه ها