پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

معاون فنی اداره راهداری قزوین: اتمام پروژه راهدارخانه "کوهستان" نیازمند تامین اعتبار است
کد خبر: ۳۳۵۹۹۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۳۰ ساعت: ۱۳:۴۹ ↗ لینک کوتاه

پیگیری صبح قزوین از علل متروکه‌ماندن راهدارخانه‌ "کماسر"؛

معاون فنی اداره راهداری قزوین: اتمام پروژه راهدارخانه "کوهستان" نیازمند تامین اعتبار است

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده استان قزوین گفت: راهدارخانه کوهستان (کماسر) در صورت تامین اعتبار لازم تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ جاده‌هایی که باید مسیر پیشرفت را طی ‌کنند اما این بار این جاده‌ها زمینه‌ی تلفات انسانی را مهیا کرده‌اند، جاده‌ی دهستان الموت غربی و راهدارخانه‌ای که پیش از بهره برداری متروکه شده است.

راهدارخانه‌ی روستای کاماسار الموت غربی پیش از آنکه مورد بهره‌برداری قرار بگیرد بجای کمک رسانی به مردم بعد از دو سال به خانه‌ای برای پرندگان و حیوانات تبدیل شده‌است.

فیاض بیگدلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین درباره این موضوع اظهار کرد: هدف از احداث راهدارخانه کماسر با توجه به مکانیابی انجام شده در جهت ارائه خدمات و عملیات شبانه روزی راهداری در محورهای روستایی و آماده سازی محلی امن برای اسکان مسافرین در راه مانده است.

وی ادامه داد: محل نگهداری ماشین آلات و تجهیزات راهداری و کاهش هزینه‌های نگهداری و سوخت ماشین آلات از دیگر اهزاف راه اندازی راهدارخانه کماسر است.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده استان قزوین ابراز کرد: پروژه راهدارخانه کوهستان (کماسر) شامل سوله فلزی به مساحت 620و ساختمان جانبی اداری به مساحت 272است و مبلغ قرارداد منعقده 7178میلیون ريال بوده که در سال 1396 به میزان 936میلیون ريال و در سال 97به میزان 2816میلیون ريال از محل اعتبارات استانی تامین شده است.

وی افزود: این میزان اعتبار در حالی است که میزان پیشرفت ریالی پروژه در این سال‌ها به میزان 4348میلیون ريال و در حدود 60درصد پیشرفت فیزیکی در این پروژه به انجام رسیده است.

این مسئول در پایان گفت: در صورت تامین اعتبار لازم در سال 98 پروژه مذکور تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
انتهای پیام/۶۰۰۶

دیدگاه ها