پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

توقیف ۴ میلیاردی مشتقات روغنی خارجی قاچاق در شهرستان البرز
کد خبر: ۳۳۵۸۵۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲۲ ساعت: ۱۳:۸ ↗ لینک کوتاه

فرمانده انتظامی استان قزوین خبرداد:

توقیف ۴ میلیاردی مشتقات روغنی خارجی قاچاق در شهرستان البرز

فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف بیش از دو هزار قوطی انواع مشتقات روغنی خارجی قاچاق و دستگیری یک نفردر این خصوص در شهرستان البرز خبر داد.

 

سرهنگ مهدی حاجیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تشدید اقدامات مراقبتی لازم در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از کلیه امکانات در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان "البرز" قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: با تلاش و اقدام هوشمندانه مأموران یک دستگاه کامیونت "ایسوزو" شناسایی و توقیف شد که در بازرسی از خودروی توقیفی 2هزار و 892 قوطی انواع مشتقات روغنی خارجی قاچاق مورد استفاده در رنگ آمیزی اتومبیل کشف و یک نفر در این خصوص دستگیر شد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی راهی مراجع قضائی شد، ابراز کرد: کارشناسان ارزش تقریبی کالای قاچاق کشف شده را بالغ بر 4میلیارد ریال عنوان کردند.

حاجیان تصریح کرد: از آنجایی که قاچاق باعث ایجاد اختلال در امنیت نظام اقتصادی کشور می‌شود نیروی انتظامی همچنان از تمام قابلیت‌های خود برای مبارزه با این پدیده استفاده و در این راه از همکاری مردم نیز استقبال خواهد کرد.

وی عنوان کرد: در راستای طرح ارتقا امنیت اجتماعی مرحله ای دیگر از طرحجمع آوری معتادان پر خطر و متجاهر در شهر قزوین در قالب چند تیم مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی روز گذشته به اجرا در آمد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در این راستا تعداد ۲۴ نفر معتاد متجاهر، ۳۸ نفر نگهدارنده، ۱۸ نفر توزیع کننده و خرده فروش و تعداد ۹ نفر قاچاقچی دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی اضافه کرد: معتادان متجاهر که با هدف پیشگیری از سرقت‌های خرد و پاکسازی چهره استان جمع آوری و دستگیر شدند در اجرای ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان قزوین ضمن قدردانی از همکاری خوب مردم با پلیس در پاکسازی نقاط آلوده، از شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه ناهنجاری و حضور افراد متخلف از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع، تا نسبت به پاکسازی محل و دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

انتهای پیام/2002

 

 

 

دیدگاه ها