پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

خروج بدون مجوز گندم از استان ممنوع است
کد خبر: ۳۳۵۷۸۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱۹ ساعت: ۱۳:۵۰ ↗ لینک کوتاه

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قزوین: 

خروج بدون مجوز گندم از استان ممنوع است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: خروج بدون مجوز گندم از استان ممنوع بوده و با اعمال شیوه های قانونی، اقدامات امنیتی و انتظامی از قاچاق این کالا جلوگیری و با متخلفان برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ حجت الاسلام محمد حیدری اظهار کرد: کشور در شرایط حساس اقتصادی قرار دارد و دشمن پس از شکست در جنگ های مختلف، جنگ اقتصادی را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی آغاز کرده و با تحریم های ناعادلانه به دنبال دستیابی به اهداف شوم خود است.

وی افزود: در شرایط کنونی هم مسئولان و هم مردم باید آگاهانه، هماهنگ و متحد عمل کنند تا بتوانند از این گردنه حساس تاریخی به سلامت و با کمترین آسیب عبور کرده و در جنگ اقتصادی نیز دشمن را به زانو دربیاورند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قزوین بیان کرد: متاسفانه عده ای افراد سودجو، منفعت طلب، فرصت طلب و زیاده خواه با برخی اقدامات خود آب در آسیاب دشمن ریخته و با پدیده‌های شومی همچون قاچاق و احتکار موجب اخلال در نظام اقتصادی و نابسامانی در بازار خصوصا در برخی کالاهای اساسی می‌شوند که لازم است این افراد شناسایی و برخوردهای لازم صورت گیرد.

حیدری در ادامه اذعان کرد: در راستای اقدامات پیشگیرانه و در جهت حفظ ثبات بازار محصولات کشاورزی در داخل کشور و جلوگیری از قاچاق این محصولات، خصوصا گندم که یک  محصول راهبردی برای اقتصاد ملی است، لازم است که نظارت‌ها افزایش و پایش همه جانبه بر تولید و ذخیره سازی این محصول مهم صورت پذیرد.

این مقام قضایی استان تاکید کرد: با نگاه پیشگیرانه و با اعمال شیوه های قانونی، اقدامات امنیتی و انتظامی باید تدابیری اتخاذ گردد تا از خروج بدون مجوز گندم از استان جلوگیری شود و در این خصوص نهاد های متولی این امر و ضابطین خاص و عام قضایی باید دقت کافی را داشته باشند تا شاهد قاچاق این کالا از استان نباشیم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قزوین در پایان گفت: دستگاه قضایی در برخورد با اخلالگران بازار کاملا جدی است و در خصوص قاچاق گندم نیز با متخلفان بدون اغماض برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها