پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

ثبت ۶ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین
کد خبر: ۳۳۵۷۵۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱۸ ساعت: ۱۱:۵ ↗ لینک کوتاه

ثبت ۶ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از ثبت ۶ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین طی روزهای ۱۳ تا ۱۷ خرداد ماه سال جاری خبر داد.

 

علی برجعلی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: براساس اطلاعات دریافتی از ۵۹ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در ایام مصادف شدن گرامیداشت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و تعطیلات عید سعید فطر ۵ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۷۰۰ وسیله نقلیه بود.

وی افزود: آمار کل تردد ثبت شده در آزاد راه‌ها ۴ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۵۶۹ تردد معادل ۷۹.۳ درصد کل تردد استان بوده است. بیشترین میزان ترافیک مربوط به روز چهاردهم خرداد ماه بوده که در این روز ۱ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۶۲۴ تردد ثبت شده است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین ابراز کرد: از مجموع کل تردد شمارش شده استان، ۴۸۵ هزار تردد معادل ۸ درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است. آزاد راه قزوین - کرج و بالعکس با ۹۵ هزار و ۷۷۰ وسیله «معادل ۱۹.۷ درصد»، بیشترین سهم درصد تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

وی متوسط سرعت تردد در آزاد راه‌ها را ۸۶ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۰ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت ۱۰۶ کیلومتر در ساعت مربوط به آزادراه زنجان - قزوین بوده است.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها