پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

گراني‌هاي افسارگسيخته، نتيجه گره‌زدن اقتصاد کشور به مذاكرات بود/ "مقاومت" دشمن را عقب رانده و مایوس می‌کند
کد خبر: ۳۳۵۷۴۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱۸ ساعت: ۱۰:۲۲ ↗ لینک کوتاه

عضو خبرگان رهبری در مصاحبه با صبح قزوین:

گراني‌هاي افسارگسيخته، نتيجه گره‌زدن اقتصاد کشور به مذاكرات بود/ "مقاومت" دشمن را عقب رانده و مایوس می‌کند

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: آنچه دشمن را عقب رانده و مایوس می‌کند و به آنها ضربه می‌زند مقاومتی است که اکنون در خاورمیانه و غرب آسیا و ایران اسلامی تحقق یافته و دشمن از این مقاومت صدمات سنگینی دیده است.

آیت الله علی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل اظهار کرد: مقام معظم رهبری در مناسبت‌های مختلف آنچه را که برای هدایت ملت بزرگ ایران و مسئولان نظام لازم می‌دانند بیان کرده و آینده را ترسیم می‌کنند.

وی افزود: مقام رهبری اولین دلسوز جامعه، نظام و انقلاب و ملت بوده و وظیفه خود می‌داند مردم و مسئولان نظام را نصیحت و ارشاد کرده و فنونی که دشمن برای آسیب رساندن به کشور در نظر دارد، تبیین کرده و مردم را روشن و مسئولان را متذکر می‌شوند.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در سی امین سالگرد ارتحال امام امت در مرقد امام راحل نیز ایشان سخنان مفصل و مهمی را بیان کردند.

وی بیان کرد: یکی از عناوین اصلی سخنان مقام معظم رهبری این بود که باید دست مفسدان اقتصادی را برید، مشخص است اگر فسادی که در برخی از نهادها و ارگان‌های کشور رخ داده نظیر اختلاس، افساد اقتصادی و چپاول بعضی از نفوذی‌ها، به دستگاه عدلیه تحویل داده نشوند، قطعا مفاسد اقتصادی افزایش پیدا می‌کند که مقام رهبری در این زمینه بیانات مبسوط و رهنمودهای ارزشمندی داشتند.

استقامت دشمنان ملت ایران را ناکام گذاشته است

اسلامی عنوان کرد: تجلیل و تثبیت مقاومت یکی دیگر از عناوین مهم سخنان رهبری بود؛ چراکه آنچه دشمن را عقب رانده و مایوس می‌کند و به آنها ضربه می‌زند مقاومتی است که اکنون در خاورمیانه و غرب آسیا و ایران اسلامی تحقق یافته و دشمن از این مقاومت صدمات سنگینی دیده است.

وی بیان کرد: واقعا اگر مقاومت نبود داعشی‌ها و گروه‌های مخرب و تکفیری با جنگ افروزی و خشونت طلبی خاورمیانه را به عرصه جنگ داخلی تبدیل کرده و حکومتی تحت عنوان خلافت اسلامی داعش در بخشی از آن حاکم می‌شد.

امام جمعه شهر تاکستان ابراز کرد: این مقاومت بود که موجب شد تا دشمنانی که از بیش از 80کشور جمع شده و آمده بودند تا خاورمیانه را در اختیار بگیرند در اهدافشان ناکام بمانند؛ لذا مقام رهبری در سخنان خود تاکید فراوانی بر مقاومت داشتند.

وی بیان کرد: براساس فرمایشات رهبری تسلیم شدن و کوتاه آمدن در مقابل دشمن، خلاف مکتب و قرآن و آموزه‌های رهبران آسمانی ما است، چنانچه امام حسین(ع) می‌فرماید «هیهات من الذله» و این جمله به عنوان بخشی از وحی الهی است که در قالب امامت و ولایت برای ما به یادگار مانده است.

اسلامی ادامه داد: همچنین امام علی(ع) می‌فرمایند؛ «کونوا لظالمین خصما و للمظلوم عونا» یعنی در مقابل ستمگر و ظالم، خصم باشید و یارویاور مظلوم قرار بگیرید، همچنین در آیات قرآن کریم به مبارزه با طاغوت و مستکبرین و از بین بردن رهبران کفر و ستم اشاره شده است.

وی تصریح کرد: دشمن در طول این سال‌ها تلاش داشته تا افکار، راه و خط امام را به انحراف بکشاند اما موفق نشد؛ به طوریکه امام راحل همچنان در دنیا می‌درخشند و اندیشه و تفکر امام در جهان و در نزد آزادگان دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فشار معیشتی مردم باید حل شود

عضو خبرگان رهبری عنوان کرد: یکی از مطالبی که مقام رهبری در مورد آن سخن گفتند وضع امریکا و دشمنی است که در مقابل ما قرار دارد و رهبری تاکید داشتند که این دشمن افول خواهد کرد و این افول کاملا تدریجی بوده اما در مسیر تحقق است.

وی اضافه کرد: یکی از علایم و نشانه‌های این افول، انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور کشور از سوی ملت آمریکا است و این در واقع برای ملت و گذشته امریکا یک افول و شکست فاحشی است؛ چراکه ترامپ کسی است که نسنجیده سخن گفته و ساعتی دیگر ضد آن، حرف دیگری بر زبان می‌آورد و یا اینکه فتنه ایجاد کرده و به دنبال جنگ افروزی است‌ و این انتخاب در واقع نشان‌دهنده افول حاکمیت امریکاست.

اسلامی بیان کرد: رهبری در بخشی دیگر از سخنان خود به وضع داخلی و شرایط اقتصادی کشور اشاره کردند و اینکه فشار معیشتی مردم باید حل شود و این فشار از روی دوش مردم و به ویژه طبقات ضعیف برداشته شود.

وی عنوان کرد: این کار شدنی است و مسئولان کشور باید در این مسیر تلاش کنند؛ زیرا ملتی که این همه برای انقلاب اسلامی هزینه داده‌اند، نباید انقدر تحت فشار و ستم‌های اقتصادی قرار بگیرد، اگر اقتصاد را به مذاکرات گره نزده بودیم امروز شاهد گرانی‌های افسارگسیخته نبودیم.

امام جمعه تاکستان در پایان گفت: مقام رهبری همچنین از ملت بزرگ ایران که در راهپیمایی روز قدس حضور باشکوهی داشتند تشکر و تقدیر کردند، در این روز مردم بیش از ۱۰۰ کشور به خیابان‌ها آمدند و به دنیا اعلام کردند ما از اسرائیل غاصب و بی ریشه و جعلی متنفریم.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها